שירות לקוחות:
שליח עד הבית חינם בקנייה מעל 250 שקלים!

שיעול בהריון

ציפייה לתינוק היא תקופה מלאה בציפייה וטיפול, המבטיחה שגם האם וגם התינוק יישארו בריאים. במהלך תקופה זו, אפילו מחלה קלה כמו שיעול יכולה להפוך לגורם לדאגה. שיעול בהריון אינו אירוע חריג, אך חיוני לגשת אליו בידע וברגישות. הנה מבט מקרוב על מה לדעת וכיצד להתמודד עם שיעול בזמן ציפייה.

הבנת הסיבות

הריון הוא מסע טרנספורמטיבי, המשפיע כמעט על כל פן בחייה של אישה. עם זאת, חשוב לציין כי הגורמים לשיעול במהלך ההריון נותרים ללא שינוי בהשוואה לתקופות אחרות בחייו. במילים אחרות, נשיאת תינוק אינה גורמת ישירות לשיעול. כמה סיבות עיקריות כוללות:

 • מחלות ויראליות: קטגוריה זו כוללת הצטננות, שפעת ובתקופה האחרונה אפילו COVID-19.
 • שיעול שלא עובראלרגיות: אלרגנים עונתיים או סביבתיים יכולים לעורר שיעול.
 • אסטמה: מצבים קיימים כמו אסטמה יכולים לגרום לשיעול.
 • ריפלוקס קיבה: מחלה שכיחה במהלך ההריון, ריפלוקס קיבה יכול לגרום לשיעול.

קרא גם את המדריך שלנו על חומצה פולית כאן

האם התינוק בטוח?

דאגה עיקרית עבור רבים היא השפעת השיעול על התינוק. החדשות המרגיעות הן שפעולת השיעול כשלעצמה לא צפויה להזיק לתינוק. התינוק מוגן בתוך דפנות הרחם היציבות ומרופד על ידי מי השפיר, התינוק נשאר מוגן בבטחה מפני גורמים חיצוניים רבים, כולל תנועה צורמת של שיעול.

עם זאת, הכרחי להבין את הגורמים הבסיסיים לשיעול. מחלות מסוימות שאינן מטופלות המעוררות שיעול, במיוחד מחלות ויראליות, עלולות להוות סיכונים פוטנציאליים. לכן, לא מדובר רק בשיעול בהריון אלא בהבנה והתייחסות לגורם השורש שלו.

ניווט תרופות במהלך ההריון

טיפול תרופתי במהלך ההריון הוא נושא רגיש. הדאגה נסובה על הבטחת בטיחות התינוק תוך מתן הקלה לאם. המחקר על תרופות נגד שיעול במהלך ההריון מוגבל, מה שהופך את זה חיוני לדרוך בזהירות.

כמה תרופות מקובלות לשיעול כוללות:

 • Dextromethorphan: מוכר באופן נרחב כבטוח לשימוש במהלך ההריון, הוא פועל כמדכא שיעול.
 • גואיפנזין: מומלץ לאחר השליש הראשון, הוא פועל כמכייח.
 • פסאודואפדרין: חומר משחרר גודש זה מומלץ לאחר השליש הראשון, אך אלו עם לחץ דם גבוה צריכים להימנע ממנו.

למרות המלצות אלו, חשוב ביותר להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני בליעת תרופה כלשהי. כל אינדיבידואל הוא שונה, ומה שעובד עבור אחד אולי לא יעבוד עבור אחר.

תרופות ביתיות: מציאת הקלה טבעית

לאלו שנזהרים מתרופות או מחפשים הקלה מיידית, ישנן מספר תרופות ביתיות שכדאי לשקול. בעוד ששיעול בהריון יכול להיות מתמשך, תרופות אלה יכולות להציע הפוגה מסוימת:

 • הישארו לחות: שתיית מים יכולה להרגיע את הגרון ולהפחית את התקפי השיעול.
 • מכשירי אדים: אלה יכולים להרטיב את האוויר, לעזור להקל על תסמיני שיעול.
 • שיעול שלא עוברמשקאות חמים: תרופה קלאסית, מים חמימים מעורבבים עם דבש ולימון יכולים לספק הקלה.
 • גרגור: מועיל במיוחד לכאבי גרון, מי מלח חמים יכולים להרגיע.
 • הרגלים תזונתיים: לאלו שחווים שיעול הנגרם על ידי ריפלוקס, ארוחות קטנות ותכופות יותר והימנעות משכיבה לאחר אכילה יכולים להיות מועילים.

מתי לפנות לייעוץ מקצועי

בעוד ששיעול הוא שפיר לעתים קרובות, יש מקרים שבהם יש צורך בהתערבות מקצועית. אם יש חשד שהשיעול הוא סימפטום של מחלות קשות יותר או מלווה בתסמינים משמעותיים אחרים, יש חשיבות מכרעת לפנות לייעוץ רפואי. תעדיפו תמיד בריאות ורווחה, הן עבור האם והן עבור התינוק.

לסיכום, שיעול בהריון, אמנם נפוץ, אך יש לגשת אליו בזהירות ובידע. עם ההדרכה וההבנה הנכונים, ניתן לנהל אותו ביעילות, להבטיח את הבריאות והנוחות של האם והתינוק כאחד.

אולי תרצה גם לקרוא את המדריך שלנו בנושא כמה ויטמין D צריך ביום כאן.

מיכאל
מיכאל

מיכאל הוא מאמן כושר אישי מנוסה שעבד עם עשרות לקוחות ועזר להם לשפר את הרגלי התזונה שלהם, להכנס לכושר ולרדת במשקל.

אולי יעניין אותך...
האם גמגום זה תורשתי
 טיפול בגמגום

גמגום הוא הפרעת דיבור המתאפיינת בחזרות על צלילים, הברות או מילים, מתיחת צלילים והפסקות בתהליך הדיבור. אנשים הסובלים מגמגום יודעים מה הם רוצים לומר אך

האם פוקר יכול להיות בריא?

כשחושבים על פעילויות בריאות, כנראה שפוקר לא נמצא בראש הרשימה. זה ידוע יותר בחדרים מעושנים או בבוהק העז של אורות הקזינו מאשר ביתרונות הבריאותיים שלו.

איך לעצור התקף שיעול
שיעול נבחני

שיעול נובח יכול להדאיג ההורים לשמוע, במיוחד כאשר הוא נובע מהקטנים שלהם. הצליל הייחודי דומה לרוב לנביחה של כלב ים, ולמרות שהוא אופייני למדי, הבנת

לחץ על אחת התוויות להגדלה
דילוג לתוכן