שירות לקוחות:
שליח עד הבית חינם בקנייה מעל 250 שקלים!

סינוסיטיס טיפול טבעי

סינוסיטיס, מצב המסומן על ידי דלקת של הסינוסים, יכול להיות מטריד. בעוד שרוב זיהומי הסינוס מגבילים את עצמם, אי הנוחות עלולה להפריע באופן משמעותי לפעילות היומיומית. חלק גדול מהאוכלוסייה הפגועה פונה לטיפול טבעי בסינוסיטיס כדי למצוא הקלה מבלי לפנות לתרופות. מאמר זה צולל עמוק לתוך התרופות הטבעיות הללו והיתרונות שלהן.

הבנת סינוסיטיס

לפני בחינת הטיפול הטבעי בסינוסיטיס, חשוב להבין את המצב. ניתן לסווג סינוסיטיס לפי משך הזמן שלה:

 • סינוסיטיס חריפה: נמשך פחות מ-4 שבועות.
 • סינוסיטיס תת-חריף: נמשך 4-12 שבועות.כמה מים צריך לשתות ביום (2)
 • סינוסיטיס כרוני: נמתח מעבר ל-12 שבועות.

רוב המקרים של סינוסיטיס, במיוחד הצורה החריפה, חולפים מעצמם. עם זאת, כאשר זיהומים חיידקיים הם האשמים, אנטיביוטיקה עשויה להיות נחוצה.

לצלול לתוך סינוסיטיס טיפול טבעי

 • הידרציה: אבן היסוד של כמעט כל משטר ריפוי טבעי, שמירה על לחות, היא בעלת חשיבות עליונה. עבור אלה עם סינוסיטיס, שתיית מים בשפע לא רק מגבירה את הבריאות הכללית, אלא גם שומרת על שלמות הממברנות הריריות, ועוזרת להפחית את הגירוי ואת צמיגות הריר.
 • מנוחה והרפיה: כחלק מהטיפול הטבעי בסינוסיטיס, ודא שאתה נותן לגופך את המנוחה שהוא דורש. גוף נח היטב יכול להדוף זיהומים בצורה יעילה יותר, ולהאיץ את ההחלמה.
 • השקיית אף: סירי נטי ומשקיפי אף אחרים היו ברכה עבור רבים עם בעיות בסינוסים. בעת שימוש בתמיסת מלח, מכשירים אלו יכולים לספק הקלה משמעותית, במיוחד עבור אלו עם סינוסיטיס כרונית. ודא שהמים מזוקקים והמכשיר נקי.
 • לחות לסינוסים: שמירה על לחות הסינוסים יכולה להפחית באופן דרסטי את אי הנוחות. ניתן להשיג זאת באמצעות מכשירי אדים, תרסיסים מלוחים טבעיים, ואפילו אדים ממקלחות חמות. כל השיטות הללו היו יעילות בטיפול טבעי בסינוסיטיס.
 • האנטיבקטריאליות של הטבע: שלבו מזונות הידועים בתכונותיהם האנטיבקטריאליות. שום, ג’ינג’ר ודבש ידועים כמסייעים במאבק בזיהומים. יתר על כן, מזונות מסוימים יכולים להפחית דלקת – אלה כוללים פירות יער, ירקות עליים ירוקים ודגים שמנים.
 • שמנים אתריים: הפוטנציאל הטיפולי של שמנים אתריים זכה לתשומת לב רבה לאחרונה. שמן אקליפטוס, למשל, עשוי להיות בעל השפעות אנטי דלקתיות מועילות. בין אם מיושמים חיצוניים או בשאיפה באמצעות מפזר, שמנים אלו יכולים להיות תוספת מצוינת לטיפול טבעי בסינוסיטיס.
 • קומפרסים חמים: לא ניתן להפריז בנוחות של קומפרס חם. יישום סביב האף, הלחיים והעיניים יכול לקדם ניקוז, לספק הקלה סימפטומטית.
 • פתרונות ללא מרשם (OTC): אם תרופות טבעיות אינן מספיקות, תרופות OTC יכולות לגשר על הפער. ניתן לשקול אפשרויות כמו Sudafed, אך תמיד התייעצו עם איש מקצוע רפואי לפני תחילת תרופה כלשהי.

סינוסיטיס גורמים ומניעה

איך הכי בריא לישון (2)סינוסיטיס נובעת מגורמים כמו הצטננות, אלרגנים, או אפילו שינויים פתאומיים בלחץ האוויר. שיטת מניעה, מפתח ל סינוסיטיס טיפול טבעי, כולל היגיינת ידיים, שמירה על חיסונים, הימנעות מחשיפה לעשן ושמירה על אוויר לח באמצעות מכשירי אדים.

זיהוי תסמיני סינוסיטיס

מודעות לתסמינים משפרת את היעילות של סינוסיטיס טיפול טבעי. סימנים אופייניים הם גודש באף, ירידה בחוש הריח, טפטוף לאחר האף, הפרשות מהאף, כאבי פנים, שיעול, עייפות, חום וריח רע מהפה.

סיכום

סינוסיטיס, למרות מחלה שכיחה, יכולה להיות די מטרידה. בשיטות סינוסיטיס טיפול טבעי, ניתן למצוא הקלה מבלי לפנות מיד לפתרונות פרמצבטיים. בין אם אתה בוחר בהשקיה באף, בהידרציה או בקומפרסים חמים, הקפד להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות, במיוחד אם התסמינים נמשכים או מתגברים.

קרא גם

מיכאל
מיכאל

מיכאל הוא מאמן כושר אישי מנוסה שעבד עם עשרות לקוחות ועזר להם לשפר את הרגלי התזונה שלהם, להכנס לכושר ולרדת במשקל.

אולי יעניין אותך...
האם פוקר יכול להיות בריא?

כשחושבים על פעילויות בריאות, כנראה שפוקר לא נמצא בראש הרשימה. זה ידוע יותר בחדרים מעושנים או בבוהק העז של אורות הקזינו מאשר ביתרונות הבריאותיים שלו.

איך לעצור התקף שיעול
שיעול נבחני

שיעול נובח יכול להדאיג ההורים לשמוע, במיוחד כאשר הוא נובע מהקטנים שלהם. הצליל הייחודי דומה לרוב לנביחה של כלב ים, ולמרות שהוא אופייני למדי, הבנת

חומצה פולית למבוגרים
חומצה פולית למבוגרים

חומצה פולית, המוחלפת לעתים קרובות עם המקבילה הטבעית שלה “פולאט”, היא צורה סינתטית של ויטמין B9. חיוני לגוף האדם אך אינו מיוצר באופן טבעי, ויטמין

לחץ על אחת התוויות להגדלה
× שלום, איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן