שירות לקוחות:
שליח עד הבית חינם בקנייה מעל 250 שקלים!

איזה מגנזיום מומלץ לקחת? הבחירה בין ארבעת הסוגים

המגנזיום הוא מינרל חיוני לחיי האדם. בממוצע, גוף האדם של מבוגר מכיל 25 גרם מגנזיום, שהם חלק מהמרכיבים של גוף האדם. המינרל הזה נדרש למאות תהליכים בגוף והוא גם מוליך חשמל (אלקטרוליט). זו אחת הסיבות שבגללה אתה רואה מגנזיום מוכלל בחלק מתוספי האלקטרוליטים. בנוסף, המגנזיום תומך בתגובה הדלקתית הבריאה, יוצר שרירים ושומר עליהם, מספק שליטה יותר יציבה ברמת הסוכר בדם, עוזר לחילוף החומרים להגביר את האנרגיה ולשמור על בריאות העצמות ועל חוזקן.

איזה מגנזיום מומלץ לקחת?

המגנזיום הוא מינרל חיוני לחיינו. הוא משחק תפקיד חשוב במאות תהליכים בגוף, כולל תמיכה בתגובה הדלקתית הבריאה, יצירת שרירים ושמירה עליהם, שמירה על רמת הסוכר בדם ועוד. המגנזיום מסייע גם לחילוף החומרים להגביר את האנרגיה ולשמור על בריאות העצמות וחוזקן. כמות המגנזיום שאנחנו צריכים לקחת מדי יום היא 400-420 מיליגרם לגברים ו-310-320 מיליגרם לנשים, בהתאם לגיל.

איזה מגנזיום מומלץ לקחת? המגנזיום במזון שלנו

המגנזיום מגיע ממגוון מקורות מזון, כולל תרד שוויצרי, תרד, גרעיני דלעת, גרעיני שומשום, קינואה, קשיו, גרעיני חמניה ושעורה. אך המגנזיום במזון שלנו תלוי במצב האדמה שבה גדל המזון. הצמחים מקבלים את רמות המגנזיום העשירות ביותר מהאדמה הפורה ביותר, ולעיתים תנאי האדמה האלה אינם ידועים כאשר אנו קונים את המזון מהסופרמרקט.

קרא גם את המדריך שלנו על כדורי הרגעייה טבעייםכאן.

איזה מגנזיום מומלץ לקחת? ארבעת הסוגים השונים

ישנם ארבעה סוגים שונים של מגנזיום שאנחנו יכולים לקחת: מגנזיום גליצינט, מגנזיום סיטרט, מגנזיום אוקסיד ומגנזיום קרבונט. כל אחד מהם משמש למטרה שונה ויש לו יתרונות וחסרונות שונים.

מגנזיום גליצינט

המגנזיום גליצינט הוא מגנזיום שמחובר לחומצה אמינית בשם גליצין. הוא מספק ספיגה טובה ביותר ומסייע בשמירה על בריאות השרירים, הלב והעצמות. הוא גם מסייע בשמירה על שקט נפשי ובשינה טובה יותר.

מגנזיום סיטרט

המגנזיום סיטרט הוא מגנזיום שמחובר לחומצה סיטרית. הוא מספק ספיגה טובה ומסייע בשמירה על בריאות השרירים, הלב והעצמות. הוא גם מסייע בשמירה על שקט נפשי ובשינה טובה יותר.

מגנזיום אוקסיד

המגנזיום אוקסיד הוא מגנזיום שמחובר לחמצן. הוא מספק ספיגה נמוכה יותר, אך מספק כמות מגנזיום גבוהה יותר לכל כמות שנצרכת. הוא מסייע בשמירה על בריאות השרירים, הלב והעצמות.

מגנזיום קרבונט

המגנזיום קרבונט הוא מגנזיום שמחובר לפחמן. הוא מספק ספיגה נמוכה יותר, אך מספק כמות מגנזיום גבוהה יותר לכל כמות שנצרכת. הוא מסייע בשמירה על בריאות השרירים, הלב והעצמות.

 

השפעת המגנזיום על השרירים והלב

המגנזיום משחק תפקיד חשוב בתמיכה בשרירים ובלב. הוא מסייע בהרפיה של השרירים, מסייע במניעת כאבי שרירים וכמו כן משפר את תפקוד הלב. המגנזיום מסייע גם במניעת כאבים ותחושת תישנון בשרירים, מה שמקנה לו תכונות משמעותיות בתחום הספורט והפיזיותרפיה.

השפעת המגנזיום על השינה

המגנזיום מסייע בשיפור איכות השינה ובהקלה על סימפטומים של אינסומניה. הוא משפר את עומק השינה ומסייע בהרדמה. זה מגיע כתוצאה מהיכולת של המגנזיום להרגיע את המערכת העצבית ולהקל על מתחי שרירים.

השפעת המגנזיום על בריאות העצמות

המגנזיום משחק תפקיד מרכזי בתהליכים של יצירת עצם ושמירה על בריאות העצמות. הוא מסייע בספיגת הסידן בעצמות ומסייע בשמירה על חוזקן ובריאותן. בנוסף, המגנזיום מסייע במניעת מחלות כמו האוסטאופורוזיס.

איזה מגנזיום מומלץ לקחת? הבחירה הנכונה

אז איזה מגנזיום מומלץ לקחת? התשובה תלויה בצרכים האישיים שלכם. אם אתם מחפשים מגנזיום שיספק לכם ספיגה טובה ביותר, ייתכן שתרצו לבחור במגנזיום גליצינט או מגנזיום סיטרט. אם אתם מחפשים מגנזיום שיספק לכם כמות מגנזיום גבוהה יותר לכל כמות שנצרכת, ייתכן שתרצו לבחור במגנזיום אוקסיד או מגנזיום קרבונט.

בסופו של דבר, הבחירה שלכם תלויה בצרכים האישיים שלכם, במצב הבריאותי שלך ובהמלצת הרופא שלכם. זכרו תמיד לשוחח עם הרופא שלכם לפני שאתם מתחילים לקחת תוסף חדש, כדי לוודא שהוא מתאים לכם.

במאמר זה, דיברנו על המשמעות של המגנזיום לגוף, המקורות שלו במזון, ואיזה מגנזיום מומלץ לקחת מבין ארבעת הסוגים השונים. אנו מקווים שהמידע הזה יעזור לך לבחור את המגנזיום הנכון ביותר עבורכם.

קרא גם את המדריך שלנו בנושא כיצד לצרוך ג’לטין.

מיכאל
מיכאל

מיכאל הוא מאמן כושר אישי מנוסה שעבד עם עשרות לקוחות ועזר להם לשפר את הרגלי התזונה שלהם, להכנס לכושר ולרדת במשקל.

אולי יעניין אותך...
האם גמגום זה תורשתי
 טיפול בגמגום

גמגום הוא הפרעת דיבור המתאפיינת בחזרות על צלילים, הברות או מילים, מתיחת צלילים והפסקות בתהליך הדיבור. אנשים הסובלים מגמגום יודעים מה הם רוצים לומר אך

האם פוקר יכול להיות בריא?

כשחושבים על פעילויות בריאות, כנראה שפוקר לא נמצא בראש הרשימה. זה ידוע יותר בחדרים מעושנים או בבוהק העז של אורות הקזינו מאשר ביתרונות הבריאותיים שלו.

איך לעצור התקף שיעול
שיעול נבחני

שיעול נובח יכול להדאיג ההורים לשמוע, במיוחד כאשר הוא נובע מהקטנים שלהם. הצליל הייחודי דומה לרוב לנביחה של כלב ים, ולמרות שהוא אופייני למדי, הבנת

לחץ על אחת התוויות להגדלה
דילוג לתוכן