שירות לקוחות:
שליח עד הבית חינם בקנייה מעל 250 שקלים!

למי אסור לקחת מגנזיום ?

מגנזיום, על אף שהוא מינרל חיוני המופק מצמחים וממזון, הוא חיוני לתפקודי גוף רבים. עם זאת, חשוב להבין שבמקרים מסוימים, תוספת מגנזיום יכולה להוביל לתופעות לא רצויות או להפריע לתרופות מסוימות.

מגנזיום ובריאות הכליות

אנשים עם בעיות או מחלות בכליות צריכים לנקוט משנה זהירות עם תוספי מגנזיום. הכליות חיוניות בסינון המגנזיום מהדם שלנו, ועבור אלו עם תפקוד כליות מופחת, מגנזיום עלול להצטבר בגוף, מה שעלול להוביל למצבים חמורים הקשורים לעומס מגנזיום.

אינטראקציה של מגנזיום עם תרופות

לתרופות מסוימות יכולות להיות אינטראקציות עם מגנזיום. יש לציין כי אנטיביוטיקה ספציפית, כגון טטרציקלינים וקינולונים, עשויה להיות מושפעת ממגנזיום. אינטראקציה זו עלולה לגרום לירידה בספיגה של התרופה, ובכך להפחית את יעילותה. לכן, מי שנוטלים תרופות כאלה צריכים להיזהר מתוספי מגנזיום.

מגנזיום במצבים אנטי דלקתיים

אנשים שאובחנו עם מחלה אנטי דלקתית מסוימת, שבה הגוף מייצר הורמונים אנטי דלקתיים מוגזמים, צריכים בדרך כלל להימנע מגנזיום. הורמונים אלה מעכבים את ספיגת המגנזיום בגוף, מה שהופך מגנזיום משלים לבלתי מועיל.

מגנזיום במהלך הריון והנקה

אמהות לעתיד או כאלה שמניקות צריכות להיות זהירות עם מגנזיום. בעוד שתוספי מגנזיום יכולים להיות בטוחים במהלך הריון או הנקה, זה תמיד צריך להיעשות תחת פיקוח של איש מקצוע רפואי כדי להבטיח את הבריאות והבטיחות של האם והילד.

מסקנה: התייעצות היא המפתח

כאשר שוקלים להתחיל כל תוסף, כולל מגנזיום, עדיף להתייעץ תחילה עם ספק שירותי בריאות. הם יכולים לעזור לקבוע אם תוספת מתאימה לך ולהפוך אותך מודע למגבלות או אמצעי זהירות פוטנציאליים. זכור, התחלת כל תוסף בריאות צריך תמיד להיעשות לאחר דיון עם איש מקצוע מוסמך בתחום הבריאות כדי להבטיח בריאות ורווחה מיטביים.

שאלות נפוצות

ש: מהם התסמינים של מחסור במגנזיום?

ת: התסמינים עשויים לכלול עייפות, התכווצויות שרירים, הפרעות נפשיות, דופק לא סדיר ואוסטיאופורוזיס.

ש: האם אני יכול לקחת תוספי מגנזיום בלי להתייעץ עם רופא?

ת: בעוד שמגנזיום בטוח בדרך כלל, עדיף תמיד להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני שמתחילים כל משטר תוסף חדש.

ש: מהן ההשלכות של עודף מגנזיום או ‘עודף מגנזיום’?

ת: עודף מגנזיום יכול להוביל לתסמינים כמו בחילות, דופק לא סדיר, ובמקרים חמורים, דום לב או תרדמת.

ש: האם אוכל לקבל מספיק מגנזיום רק מהתזונה שלי?

ת: כן, תזונה מאוזנת המשלבת מזונות עשירים במגנזיום כמו ירקות עלים ירוקים, אגוזים ודגנים מלאים יכולה לספק מספיק מגנזיום.

ש: האם מגנזיום יוצר אינטראקציה עם תרופות כלשהן?

ת: כן, מגנזיום יכול לקיים אינטראקציה עם אנטיביוטיקה מסויימת, להפחית את יעילותן. התייעץ תמיד עם איש מקצוע בתחום הבריאות כאשר אתה מתחיל תוסף אם אתה נוטל תרופות.

מיכאל
מיכאל

מיכאל הוא מאמן כושר אישי מנוסה שעבד עם עשרות לקוחות ועזר להם לשפר את הרגלי התזונה שלהם, להכנס לכושר ולרדת במשקל.

אולי יעניין אותך...
kosher food
אוכל כשר בחו”ל

לאנשים רבים, כשרות אינה רק עניין של דת, אלא אורח חיים. כשמדובר בנסיעות לחו”ל, עמידה בכללי הכשרות יכולה להפוך לאתגר משמעותי. רבים מוצאים עצמם מתמודדים

מלון פארק מים
מלונות שאפשר לאכול בהם בריא

בעולם המהיר של היום, חופשות מציעות הזדמנות פז להיטען ולהתחדש. בעוד שרבים מקשרים נסיעות לפינוק ורוגע, ישנה מגמה הולכת וגוברת של חופשות בריאות המעניקות עדיפות

כמה ויטמין D צריך ביום
כמה חלבון שיער צריך

שיער מורכב בעיקר מחלבון המכונה קרטין, המהווה כ-95% מהמבנה שלו. הקרטין מורכב מ-15-20 סוגים שונים של חומצות אמינו, שהן אבני הבניין של החלבון. חלבון זה

לחץ על אחת התוויות להגדלה
דילוג לתוכן