שירות לקוחות:
שליח עד הבית חינם בקנייה מעל 250 שקלים!

פרופרסיה

התקרחות גברית, או התקרחות אנדרוגנית, היא מצב שכיח איתו מתמודדים גברים ברחבי העולם. התמודדות עם נשירת שיער יכולה להיות מתסכלת ועלולה להשפיע על ההערכה העצמית של האדם. למרבה המזל, קיימת אפשרות טיפול מגובה מדעית זמינה – פרופרסיה®. תרופה זו המאושרת על ידי ה-FDA מכילה את החומר הפעיל פינסטריד ויכולה להאט, לעצור ואף להפוך את ההשפעות של התקרחות גברית.

הבנת פרופרסיה

פרופרסיה הוא טיפול ספציפי להתקרחות גברית. כל טבלית פרופסיה מכילה 1 מ”ג של פינסטריד, מרכיב פעיל שעושה פלאים על נשירת שיער. ה-FDA אישר תרופה זו בשנת 1997, שפותחה במקור כטיפול בהיפרפלזיה שפירה של הערמונית (BPH), או ערמונית מוגדלת.

אולי תרצה לקרוא את המדריך שלנו על אלופציה אראטה כאן.

איך פרופסיה עובדת?

Finasteride, המרכיב הפעיל העיקרי בפרופסיה, שייך לקבוצת תרופות הידועות כמעכבי 5-אלפא רדוקטאז או 5ARIs. זה עובד על ידי עצירת הגוף שלך מלהמיר טסטוסטרון, הורמון טבעי, לצורה חזקה יותר הידועה בשם דיהידרוטסטוסטרון (DHT).

המכניקה של התקרחות גברית כוללת גנטיקה והשפעה של DHT. בניגוד לתפיסות השגויות הנפוצות, גורמים כמו כובעים הדוקים, שטיפת שיער תכופה או שימוש מוגזם במוצרי עיצוב אינם גורמים להתקרחות גברית. במקום זאת, זה נובע מגורמים גנטיים והשפעות של DHT.

אצל אנשים הרגישים גנטית להתקרחות גברית, DHT נקשר לקולטנים בקרקפת, וגורם בהדרגה לזקיקי השיער להתכווץ ולהפסיק לייצר שערות חדשות. Finasteride נכנס כאן כמעכב 5-אלפא רדוקטאז, ומונע את ההמרה של טסטוסטרון ל-DHT. על ידי כך, הוא מקטין את כמות ה-DHT המסוגלת להיקשר לקולטני הקרקפת שלך, ומגן על זקיקי השיער שלך מנזק הקשור ל-DHT.

יעילות פרופרסיה לנשירת שיער

ישנן עדויות חזקות התומכות ביעילות של פרופסיה לנשירת שיער. מחקרים רבים הראו כי פרופסיה – ליתר דיוק, המרכיב הפעיל שלה, פינסטריד – יכולה להאט, לעצור ואף להפוך את ההשפעות של התקרחות גברית.

פרופרסיהגם מחקרים ארוכי טווח עדכניים יותר הראו תוצאות מבטיחות. מחקר שפורסם בכתב העת “מחקר וניסויים קליניים” בשנת 2019 מצא כי 99.1% מהמשתתפים שהשתמשו בפינסטריד במשך עשור לא הראו החמרה בנשירת שיער. בנוסף, 91.5% מהגברים הראו שיפורים בצמיחת שיער באותה תקופה, דבר המצביע על היעילות והבטיחות הגבוהות של פינסטריד בטיפול בנשירת שיער גברית.

מסגרת הזמן של פרופרסיה להציג תוצאות

למרות שפרופסיה מתחילה לחסום DHT מיד לאחר בליעה, ייתכן שיחלפו מספר חודשים עד ששינויים בולטים בשיער שלך יתגלו. רוב האנשים מתחילים לראות תוצאות מפרופסיה לאחר שלושה עד ארבעה חודשים של שימוש יומיומי. לעתים קרובות הם שמים לב לנשירת השיער שלהם מואטת, כאשר פחות שערות תועה נראות על ציפיות, סדינים או בניקוז המקלחת. יתר על כן, משתמשים מדווחים על שיפורים בעובי השיער וב צפיפותו, במיוחד סביב קו השיער או בכתר.

עם זאת, חשוב לזכור שפרופסיה לא תמנע לחלוטין מהשיער שלך לנשור. השיער עובר מחזור צמיחה טבעי רב-שלבי, הכולל נשירת שיער מסוימת גם בעת שימוש בפרופסיה למניעת התקרחות גברית. צריכה יומית עקבית היא קריטית ליעילות הטיפול.

לסיכום, פרופרסיה היא כלי יעיל בארסנל נגד התקרחות גברית. זה נותן תקווה למי שרוצה להאט, לעצור, או אפילו להפוך את ההתקדמות של נשירת שיער. עם זאת, סבלנות ועקביות הם המפתח. פרופרסיה עשויה להיות הפתרון שחיפשת במסע שלך לעבר שיער בריא יותר.

קרא גם את המדריך שלנו על קרחת כאן.

מיכאל
מיכאל

מיכאל הוא מאמן כושר אישי מנוסה שעבד עם עשרות לקוחות ועזר להם לשפר את הרגלי התזונה שלהם, להכנס לכושר ולרדת במשקל.

אולי יעניין אותך...
kosher food
אוכל כשר בחו”ל

לאנשים רבים, כשרות אינה רק עניין של דת, אלא אורח חיים. כשמדובר בנסיעות לחו”ל, עמידה בכללי הכשרות יכולה להפוך לאתגר משמעותי. רבים מוצאים עצמם מתמודדים

מלון פארק מים
מלונות שאפשר לאכול בהם בריא

בעולם המהיר של היום, חופשות מציעות הזדמנות פז להיטען ולהתחדש. בעוד שרבים מקשרים נסיעות לפינוק ורוגע, ישנה מגמה הולכת וגוברת של חופשות בריאות המעניקות עדיפות

כמה ויטמין D צריך ביום
כמה חלבון שיער צריך

שיער מורכב בעיקר מחלבון המכונה קרטין, המהווה כ-95% מהמבנה שלו. הקרטין מורכב מ-15-20 סוגים שונים של חומצות אמינו, שהן אבני הבניין של החלבון. חלבון זה

לחץ על אחת התוויות להגדלה
דילוג לתוכן