שירות לקוחות:
שליח עד הבית חינם בקנייה מעל 250 שקלים!

פרוביוטיקה מומלצת למערכת העיכול

מהם פרוביוטיקה?

פרוביוטיקה הם מיקרואורגניזמים חיים שכאשר מוצקים בכמויות מספקות, משפיעים באופן חיובי על המארח, דרך שיפור המאזן של מיקרופלורת המעי. פרוביוטיקה נמצאים במגוון מזונות, כולל יוגורטים, חלב חמוץ, כמה מיני קינוחים חמיצים, ובתוספי תזונה.

מדוע פרוביוטיקה מומלצים למערכת העיכול?

מאזן החיידקים במעיינו הוא אחד מהגורמים החשובים ביותר לבריאות העיכול. פרוביוטיקה מסייעים בשמירה על מאזן זה, ועל ידי כך משפרים ומחזקים את המערכת העיכולית. מחקרים רבים מראים שפרוביוטיקה יכולים להקל על מגוון תסמינים עיכוליים, כולל תסמינים של מחלה דלקתית של המעי    (IBD), תסמינים של רגישות ללקטוז, ועוד.

קרא גם את המדריך שלנו על תוספי תזונה להורדת כולסטרול כאן.

כיצד לצרוך פרוביוטיקה באופן יעיל?

כדי למקסם את ההפק של פרוביוטיקה, מומלץ לצרוך אותם באופן קבוע. משך הזמן שלילה נדרש על מנת שהתוספים יחלו לפעול יכול להשתנות בהתאם למגבלות האישיות של כל אחד, אך בדרך כלל, נדרשות מספר שבועות על מנת לראות שיפור.

מהם הסיכונים והתופעות הלוואי של צריכת פרוביוטיקה?

במרבית המקרים, הצריכה של פרוביוטיקה מאוד בטוחה. עם זאת, ייתכן שאנשים עם מערכת חיסון חלשה או אנשים הנמצאים במצב בריאותי רגיש ייתכן שיסבלו מתופעות לוואי, כולל התרחשויות מעיים ותגובות אלרגיות. כמו כן, ייתכן שפרוביוטיקה לא יתאימו לאנשים עם מצבים בריאותיים מסוימים, כולל אנשים עם מחלת מעיים כרונית.

תוספים של פרוביוטיקה

בנוסף למזונות המכילים פרוביוטיקה, ישנן גם תוספים שמכילים אותם. תוספים אלה מגיעים במגוון צורות, כולל קפסולות, אבקות, ונוזלים, והם מכילים מגוון מיקרואורגניזמים. קניית תוסף מאמין מבית חברה מהימנה היא חשובה, מאחר שאיכות התוסף יכולה להשפיע על כמות המיקרואורגניזמים החיים בתוך התוסף, ועל ידי כך, על ההפק שלו.

מגוון סוגי פרוביוטיקה

ישנם מספר רב של סוגים שונים של פרוביוטיקה, אך שני הסוגים הנפוצים ביותר הם לקטובצילוס       (Lactobacillus) וביפידובקטריום (Bifidobacterium). כל סוג מציע יתרונות שונים, ויכול לעזור במצבים בריאותיים שונים. למשל, סוגים מסוימים של לקטובצילוס יכולים לעזור בהפחתת דיאריאה ולשפר את רמת הכולסטרול.

האם פרוביוטיקה מתאימים לכולם?

למרות שרוב האנשים יכולים לצרוך פרוביוטיקה ללא תופעות לוואי, ישנם כמה אנשים שיכולים להיחשף לסיכונים מסוימים. אנשים עם מערכת חיסון חלשה, אנשים עם נגיפות מסוימות, ואנשים הנמצאים תחת טיפול מרפאי מסוים יכולים להסתכן בתופעות לוואי רציניות מצריכת פרוביוטיקה. לכן, תמיד מומלץ להתייעץ עם רופא לפני שמתחילים לצרוך פרוביוטיקה.

תכנון תזונתי מאוזן והשלמה של פרוביוטיקה

בנוסף לצריכת פרוביוטיקה, חשוב גם לשקול תזונה מאוזנת ובריאה, הכוללת גם פריביוטיקה, שהם סוגים של סיבים תזונתיים שמשמשים כ”מזון” לחיידקים הטובים במעי. איזון בין פרוביוטיקה לפריביוטיקה יכול לעזור לשמור על מערכת העיכול במצב בריא וחזק.

פרוביוטיקה וחומציות המעי

אחת מהתכנית העיקריות של הפרוביוטיקה היא שמירה על רמת החומציות הנכונה במעי. הם עושים זאת באמצעות הפרשת חומצות נמוכות כמו חומצת לקטית, שמסייעת במניעת התפשטות של מיקרואורגניזמים פתוגניים.

פרוביוטיקה ומערכת החיסון

בנוסף לתפקידם במערכת העיכול, פרוביוטיקה גם עשויים לתמוך במערכת החיסון. מחקרים הציגו קישור בין רמות גבוהות של פרוביוטיקה במעי לתגובות חיסוניות חזקות יותר. זה יכול להיות מועיל במיוחד במהלך עונת החולשה.

פרוביוטיקה ובריאות העור

אף שפרוביוטיקה הם בעיקר מקורות למערכת העיכול, הם יכולים גם להשפיע על בריאות העור. מחקרים מראים שפרוביוטיקה יכולים להקל על תסמינים של מצבים כמו אקנה ואקזמה.

במילים אחרות, פרוביוטיקה הם כלי מרכזי בשמירה על בריאות גופנו. יחד עם תזונה מאוזנת, תרגול, וליקוי מספיק, הם מהווים חלק מרכזי במערכת הבריאות שלנו.

מסקנה

פרוביוטיקה הם חלק מרכזי במערכת העיכול שלנו, ויש להם תפקיד חשוב בשמירה על הבריאות שלנו. הם יכולים לעזור לשפר מגוון תסמינים עיכוליים, והם בטוחים לשימוש עבור רוב האנשים. עם זאת, תמיד מומלץ להיות מודע לתופעות הלוואי האפשריות, ולשקול לדבר עם רופא לפני שמתחילים לצרוך תוסף של פרוביוטיקה

קרא גם את המדריך שלנו על תוספי תזונה מומלצים לנשים כאן.

מיכאל
מיכאל

מיכאל הוא מאמן כושר אישי מנוסה שעבד עם עשרות לקוחות ועזר להם לשפר את הרגלי התזונה שלהם, להכנס לכושר ולרדת במשקל.

אולי יעניין אותך...
האם פוקר יכול להיות בריא?

כשחושבים על פעילויות בריאות, כנראה שפוקר לא נמצא בראש הרשימה. זה ידוע יותר בחדרים מעושנים או בבוהק העז של אורות הקזינו מאשר ביתרונות הבריאותיים שלו.

איך לעצור התקף שיעול
שיעול נבחני

שיעול נובח יכול להדאיג ההורים לשמוע, במיוחד כאשר הוא נובע מהקטנים שלהם. הצליל הייחודי דומה לרוב לנביחה של כלב ים, ולמרות שהוא אופייני למדי, הבנת

חומצה פולית למבוגרים
חומצה פולית למבוגרים

חומצה פולית, המוחלפת לעתים קרובות עם המקבילה הטבעית שלה “פולאט”, היא צורה סינתטית של ויטמין B9. חיוני לגוף האדם אך אינו מיוצר באופן טבעי, ויטמין

לחץ על אחת התוויות להגדלה
× שלום, איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן