שירות לקוחות:
שליח עד הבית חינם בקנייה מעל 250 שקלים!

עין קופצת מגנזיום

עוויתות בעיניים, למרות שלעתים קרובות הן לא מזיקות, יכולות להפוך לתסמין משבש אם הן נמשכות. תנועה בלתי מבוקרת זו בדרך כלל נרגעת באופן עצמאי, אך אם היא נמשכת ללא הפסקה, היא עשויה להצביע על בעיות בסיסיות כגון מתח, חוסר איזון תזונתי או מצבים הקשורים להריון. בין התורמים לעוויתות בעיניים בולט מחסור במינרל חיוני, מגנזיום. הערכת התפקיד והחשיבות של המגנזיום יכולה לסלול את הדרך לאסטרטגיות יעילות יותר לניהול והפחתת עוויתות עיניים.

תפקידו של מגנזיום בתפקוד העצבים והשרירים

מגנזיום, חלק בלתי נפרד מרפרטואר המינרלים של גופנו, הוא בעל חשיבות עליונה לתפקוד העצבים והשרירים. כאשר הגוף מכיל רמות נאותות של מגנזיום, מעטפת תאי העצבים והשריר שומרת על יציבותם, ובכך מאפשרת העברת דחפים לתאים אחרים רק כאשר הגירויים עולים על סף מסוים.

עם זאת, כאשר רמות המגנזיום נופלות מהטווח הנדרש, התאים מאפשרים לדחפים חלשים יותר לעבור, מה שמוביל לעוררות מוגברת. ריגוש יתר זה יכול לגרום לעוויתות בלתי מבוקרות של שרירים שונים, לרבות שרירי העפעפיים.

מתח ודלדול מגנזיום

מתח הוא תורם משמעותי לדלדול מגנזיום, וכתוצאה מכך, עוויתות בעיניים. תחת לחץ, הגוף שלנו מייצר הורמונים מעוררי אנרגיה כמו קורטיזון. עם מתח מתמשך, הדרישות האנרגטיות של הגוף שלך יכולות לגדול, מה שמוביל לדלדול הדרגתי של מאגרי המגנזיום שלך.

גורמי הסיכון של עין קופצת מגנזיום

בנוסף ללחץ, מספר גורמים אחרים יכולים לגרום למחסור במגנזיום ולעוויתות בעיניים. אלה כוללים הריון ופעילות גופנית מאומצת. יתר על כן, חוסר איזון תזונתי, כמו גם צריכה של מעכבי ספיגת מגנזיום כמו קפאין, ניקוטין ואלכוהול, יכולים גם הם לתרום לעוויתות בעיניים. קרא עוד על “מגנזיום בהריון” כאן.

עין קופצת מגנזיום

מזונות עשירים במגנזיום לתזונה מאוזנת

כדי להבטיח צריכת מגנזיום נאותה, חשוב לשלב מזון עשיר במגנזיום בתזונה שלך. דוגמאות למזונות כאלה כוללים ירקות ירוקים עליים כמו תרד וקייל, קטניות כגון עדשים וחומוס, ודגנים מלאים [1] כמו אורז חום וקינואה. גם אגוזים וזרעים, כמו שקדים, קשיו וזרעי פשתן, עשירים במגנזיום. דגים כמו סלמון ומקרל מכילים גם כמות ניכרת של מינרל חיוני זה. קרא מדריך מפורט על כמה מגנזיום צריך ביום כאן.

קרב עין קופצת מגנזיום

מלבד שמירה על תזונה עשירה במגנזיום, אימוץ אמצעים שונים יכול לסייע במאבק במטרד של רפרוף עפעפיים. אלה כוללים תרגילי הרפיה והבטחת צריכה נאותה של ויטמין B יחד עם מגנזיום. בנוסף, מומלץ לקחת הפסקות מסך ולרענן את העיניים.

מחשבות אחרונות

לסיכום, עוויתות בעיניים הן יותר מסתם מטרד מטריד – זה יכול להיות סימן למחסור במגנזיום. בעוד שסימפטום זה מהווה רק לעתים נדירות סיבה לדאגה רצינית, עוויתות מתמשכות אמורות לעורר ביקור אצל ספק שירותי בריאות. בסופו של דבר, תזונה מאוזנת, ניהול מתח וטיפול טוב בעיניים יכולים לטפל ביעילות בעוויתות בעיניים.

אולי תרצה לקרוא כאן על עודף מגנזיום.

מיכאל
מיכאל

מיכאל הוא מאמן כושר אישי מנוסה שעבד עם עשרות לקוחות ועזר להם לשפר את הרגלי התזונה שלהם, להכנס לכושר ולרדת במשקל.

אולי יעניין אותך...
האם פוקר יכול להיות בריא?

כשחושבים על פעילויות בריאות, כנראה שפוקר לא נמצא בראש הרשימה. זה ידוע יותר בחדרים מעושנים או בבוהק העז של אורות הקזינו מאשר ביתרונות הבריאותיים שלו.

איך לעצור התקף שיעול
שיעול נבחני

שיעול נובח יכול להדאיג ההורים לשמוע, במיוחד כאשר הוא נובע מהקטנים שלהם. הצליל הייחודי דומה לרוב לנביחה של כלב ים, ולמרות שהוא אופייני למדי, הבנת

חומצה פולית למבוגרים
חומצה פולית למבוגרים

חומצה פולית, המוחלפת לעתים קרובות עם המקבילה הטבעית שלה “פולאט”, היא צורה סינתטית של ויטמין B9. חיוני לגוף האדם אך אינו מיוצר באופן טבעי, ויטמין

לחץ על אחת התוויות להגדלה
× שלום, איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן