שירות לקוחות:
שליח עד הבית חינם בקנייה מעל 250 שקלים!

מגנזיום מומלץ לספורטאים

מגנזיום הוא מינרל שמתעלמים ממנו לעתים קרובות אך חיוני לגופנו. עבור ספורטאים העוסקים באופן קבוע בפעילות גופנית מאומצת, כמו רצי סיבולת או אפילו “לוחמי סוף שבוע” נלהבים, החשיבות של המגנזיום הולכת וגוברת.

צריכה מוגברת של פחמימות, חלבונים ושומנים מספקת את רמות האנרגיה הנחוצות לביצועים מתמשכים. עם זאת, רמה מיטבית של ביצועים ספורטיביים והתאוששות דורשת גם כמויות גבוהות יותר של מיקרו-נוטריינטים, כגון ויטמינים ומינרלים.

מגנזיום: מיקרו-נוטריינט קריטי לביצועים אתלטיים

בין המיקרו-נוטריינטים הללו, מגנזיום בולט בתפקידיו המגוונים והמכריעים. זה קריטי בייצור אנרגיה, סינתזה של תאי דם אדומים, בריאות העצם, תפקוד מערכת החיסון ותיקון שרירים.

עם זאת, מדאיג לציין שבערך שני שלישים מהאנשים אינם עומדים בצריכה היומית המומלצת של מגנזיום, ובכך הופך אותו לאחד מהמיקרו-נוטריינטים החסרים ביותר. למי שמתפרנס מכוח כושר גופני, או למי שמתעסק בפעילות ספורטיבית באופן קבוע, מגנזיום מומלץ לספורטאים.

מחסור במגנזיום

ספורטאים רגישים במיוחד למחסור במגנזיום. ייצור זיעה ושתן מוגבר במהלך אימונים ותחרויות אינטנסיביים יכולים להוביל לאובדן של עד 20% מתכולת המגנזיום בגוף. מחסור זה עלול לגרום לנזק מוגבר לשרירים ולהפחתת יכולת ההתאוששות, ומשפיע על הביצועים הספורטיביים לאורך זמן.

מגנזיום ודלקתחשיבות המגנזיום עבור ספורטאים

פעילות גופנית מאומצת גורמת באופן טבעי לדלקת זמנית, תגובת הגוף לפציעה או למתח. עם זאת, דלקת כרונית הנובעת מאימונים אינטנסיביים וסדירים עלולה לגרום לנזק לשרירים ולהפריע להתאוששות. כאן, מגנזיום ממלא תפקיד מועיל. הוא הוכח כמסייע בהפחתת רמות CRP, חלבון הקשור לדלקת, ולכן מגן מפני נזקי שרירים הנגרמים מאימונים ותחרות נרחבים.

תפקידו של מגנזיום בתגובה החיסונית

גם למגנזיום נמצאה השפעה על מערכת החיסון. מחסור עלול לגרום לפעילות יתר של מערכת החיסון, מה שמוביל לייצור יתר של רדיקלים חופשיים [1]. אלו הן מולקולות לא יציבות שעלולות לגרום נזק לשרירים לאורך זמן. בעוד שדרוש מחקר נוסף כדי לקבוע המלצות מינון מדויקות, מגנזיום מומלץ לספורטאים, ועליהם להתייעץ עם הרופא שלהם כדי לטפל במצב פוטנציאלי נמוך של מגנזיום.

מחשבות מסכמות

לסיכום, שמירה על רמות מגנזיום נאותות היא חיונית עבור ספורטאים המעוניינים לייעל את הביצועים הפיזיים וההתאוששות שלהם. הוא ממלא תפקיד משמעותי בשמירה על שרירים בריאים ותפקודי גוף כלליים.

הזנחת החשיבות של מיקרו-נוטריינט זה עלולה להוביל לפגיעה בביצועים אתלטיים, נזק מוגבר לשרירים והאטת זמני ההתאוששות. לכן, נקיטת עמדה יזומה כלפי צריכת מגנזיום יכולה להיות משנה משחק במשטר של כל אתלט.

קרא גם:

מיכאל
מיכאל

מיכאל הוא מאמן כושר אישי מנוסה שעבד עם עשרות לקוחות ועזר להם לשפר את הרגלי התזונה שלהם, להכנס לכושר ולרדת במשקל.

אולי יעניין אותך...
kosher food
אוכל כשר בחו”ל

לאנשים רבים, כשרות אינה רק עניין של דת, אלא אורח חיים. כשמדובר בנסיעות לחו”ל, עמידה בכללי הכשרות יכולה להפוך לאתגר משמעותי. רבים מוצאים עצמם מתמודדים

מלון פארק מים
מלונות שאפשר לאכול בהם בריא

בעולם המהיר של היום, חופשות מציעות הזדמנות פז להיטען ולהתחדש. בעוד שרבים מקשרים נסיעות לפינוק ורוגע, ישנה מגמה הולכת וגוברת של חופשות בריאות המעניקות עדיפות

כמה ויטמין D צריך ביום
כמה חלבון שיער צריך

שיער מורכב בעיקר מחלבון המכונה קרטין, המהווה כ-95% מהמבנה שלו. הקרטין מורכב מ-15-20 סוגים שונים של חומצות אמינו, שהן אבני הבניין של החלבון. חלבון זה

לחץ על אחת התוויות להגדלה
דילוג לתוכן