שירות לקוחות:
שליח עד הבית חינם בקנייה מעל 250 שקלים!

מגנזיום מומלץ לנשים

מגנזיום, מינרל חזק, הוכר זה מכבר בתפקידו הקריטי בתפקודי הגוף השונים. עם זאת, בכל הנוגע לבריאות האישה, חשיבותו של מגנזיום מודגשת לעיתים קרובות. מגנזיום מומלץ לנשים, ומסיבות טובות. מהריון ועד ויסות לחץ הדם, מניעת אוסטאופורוזיס ועד הקלה בתסמינים של תסמונת קדם וסתית (PMS), למגנזיום יש יתרונות משמעותיים לנשים.

תפקידו של מגנזיום בהריון

במהלך ההריון, תפקידו של המגנזיום משתרע מעבר לבריאות כללית. זה מסייע בפיתוח ותיקון של רקמות הגוף. רמות לא נאותות של מגנזיום במהלך ההריון עלולות להוביל לסיבוכים חמורים כגון רעלת הריון, גדילה לקויה של העובר, ואפילו תמותת תינוקות. לכן, נשים בהריון בין הגילאים 19 עד 30 צריכות לשאוף לצרוך כ-350 מ”ג מגנזיום מדי יום, התומך בהצהרה שמגנזיום מומלץ לנשים.

מגנזיום לוויסות לחץ דם

עבור נשים בנות 31 ומעלה, מגנזיום ממלא תפקיד חיוני בוויסות לחץ דם גבוה. המינרל פועל על ידי הרחבת כלי הדם, מניעת התכווצויות בשריר הלב ובדפנות כלי הדם, ועוזר בהמסת קרישי דם [1]. צריכת המגנזיום היומית המומלצת לנשים בקבוצת גיל זו היא בסביבות 320 מ”ג.

מניעת אוסטאופורוזיס באמצעות מגנזיום

למרות שסידן וויטמין D מובילים בדרך כלל את אור הזרקורים לתמיכה בבריאות העצם, עדויות מתפתחות מצביעות על כך שמחסור במגנזיום עשוי להיות גורם סיכון נוסף לאוסטאופורוזיס לאחר גיל המעבר. פוטנציאל זה נובע מהעובדה שמחסור במגנזיום יכול לשנות את חילוף החומרים של סידן ואת ההורמונים המווסתים את הסידן, ובכך להצביע על כך שמגנזיום הוא קריטי לבריאות העצמות של נשים.

אולי תרצה לקרוא את המדריך שלנו על עין קופצת מגנזיום כאן

הקלה על תסמיני PMS עם מגנזיום

מגנזיום נמצא גם מועיל בטיפול בתסמינים של תסמונת קדם וסתית (PMS). ניסוי קליני מבוקר פלצבו כפול סמיות מצביע על כך שמגנזיום יכול לשפר משמעותית את תסמיני PMS, כולל שינויים במצב הרוח. זה הופך את המגנזיום לתרופה טבעית לנשים הסובלות מאי נוחות במהלך המחזור החודשי שלהן.

מגנזיום להתכווצויות רגליים כתוצאה מהריוןמגנזיום מומלץ לנשים

הריון מגיע לרוב עם מגוון של אי נוחות, אחת מהן היא התכווצויות רגליים כואבות. צריכה נאותה של מגנזיום, יחד עם אשלגן וסידן, יכולה לעזור להקל על בעיה זו. הקפדה על תזונה מאוזנת ועשירה במינרלים אלו יכולה לתרום להריון נוח ובריא יותר.

מגנזיום ומיגרנות

רמות נמוכות יותר של מגנזיום נצפו לעתים קרובות אצל אנשים הסובלים ממיגרנות. מספר מחקרים מצביעים על כך שתוסף מגנזיום עשוי להפחית את תדירות התקפי המיגרנה, ולספק הקלה לאלו שנפגעו ממצב מתיש זה. איגוד המיגרנות האמריקאי ממליץ על מגנזיום למניעת מיגרנה, ומוסיף סיבה נוספת לרשימה מדוע מגנזיום מומלץ לנשים.

לסיכום, ברור שמגנזיום מומלץ לנשים. היתרונות הבריאותיים הפוטנציאליים של המינרל האדיר הזה הם עצומים ויש להם חשיבות מיוחדת עבור נשים, החל מתמיכה בהריון בריא ועד לשמירה על בריאות העצם והקלה על תסמינים נפוצים של PMS. הבטחת צריכה נאותה של מגנזיום היא דרך פשוטה אך רבת עוצמה שנשים יכולות להשתלט על בריאותן.

אולי תרצה לקרוא את המדריך שלנו על מגנזיום ציטראט עצירות כאן

מיכאל
מיכאל

מיכאל הוא מאמן כושר אישי מנוסה שעבד עם עשרות לקוחות ועזר להם לשפר את הרגלי התזונה שלהם, להכנס לכושר ולרדת במשקל.

אולי יעניין אותך...
האם פוקר יכול להיות בריא?

כשחושבים על פעילויות בריאות, כנראה שפוקר לא נמצא בראש הרשימה. זה ידוע יותר בחדרים מעושנים או בבוהק העז של אורות הקזינו מאשר ביתרונות הבריאותיים שלו.

איך לעצור התקף שיעול
שיעול נבחני

שיעול נובח יכול להדאיג ההורים לשמוע, במיוחד כאשר הוא נובע מהקטנים שלהם. הצליל הייחודי דומה לרוב לנביחה של כלב ים, ולמרות שהוא אופייני למדי, הבנת

חומצה פולית למבוגרים
חומצה פולית למבוגרים

חומצה פולית, המוחלפת לעתים קרובות עם המקבילה הטבעית שלה “פולאט”, היא צורה סינתטית של ויטמין B9. חיוני לגוף האדם אך אינו מיוצר באופן טבעי, ויטמין

לחץ על אחת התוויות להגדלה
× שלום, איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן