שירות לקוחות:
שליח עד הבית חינם בקנייה מעל 250 שקלים!

כמה קלוריות שורפים בשינה

כמה קלוריות שורפים בשינה? זו שאלה מוזרה. ההוצאה הקלורית הנגרמת משינה היא נושא שמושך עניין, שכן לרוב היא קשורה לרגיעה ומנוחה ולא למאמץ גופני. אף על פי כן, גם בתחום המנוחה, הגוף שלנו ממשיך לעסוק בתפקודים חיוניים הדורשים ניצול אנרגיה. השגת תובנה לגבי הכמות המדויקת של קלוריות שנשרפות בזמן השינה יכולה להציע תובנה חשובה לגבי מאזן האנרגיה שלנו.

לפיכך, השאלה מתעכבת: כמה קלוריות שורפים בשינה? על ידי התעמקות במנגנונים הבסיסיים וחקירת הגורמים הקובעים של הוצאה קלורית הקשורה לשינה, נוכל לפתוח הבנה גדולה יותר של היבט מרתק זה של הדינמיקה האנרגטית של גופנו.

אילו גורמים משפיעים על כמה קלוריות אתה שורף?

שורה של גורמים משפיעים על מספר הקלוריות שאתה שורף בזמן שינה או ביצוע פעילויות אחרות. התהליכים שבהם הגוף הופך קלוריות ממזון לאנרגיה ידועים ביחד בשם מטבוליזם [1].

כמה קלוריות אתה שורף במהלך השינה תלוי בקצב חילוף החומרים הבסיסי האישי שלך (BMR). ה-BMR מייצג את כמות האנרגיה שיצור חי צריך כדי לגדול, להתפתח ולהישאר בריא. מומחים מאמינים שה-BMR של אדם יורד בכ-15% במהלך השינה.

קרא עוד על כמה קלוריות יש בחלב כאן

משתנים רבים משפיעים על ה-BMR שלך כולל:

  • גיל
  • מִין
  • גזע
  • רמת פעילות גופנית
  • בחירות תזונתיות
  • מחלות, כולל סרטן
  • גנטיקה

קלוריות ושלבי שינה

השינה מחולקת לארבעה שלבים: שלב אחד הנקרא שינה מהיר של תנועת עיניים (REM) ושלושה שלבים של שינה לא מהירה של תנועת עיניים (NREM). רוב האנשים עוברים את כל ארבעת שלבי השינה מספר פעמים בלילה.

כמה קלוריות אתה שורף במהלך כל שלב שינה תלוי בכמות האנרגיה הנדרשת על ידי הפעילות המוחית והתהליכים הפיזיים שלך. לדוגמה, במהלך שינה עמוקה, לחץ הדם שלך יורד וקצב הלב שלך מואט, כך שפחות קלוריות נשרפות בשלב זה.

לעומת זאת, במהלך שנת REM, קצב הנשימה שלך עולה והעיניים שלך זזות במהירות. גלים חשמליים במוח דומים לאלו של אדם ער. לכן, הגוף שלך חייב לשרוף יותר קלוריות כדי לתדלק את הפעילות הזו.

ייתכן שתרצה גם לעיין במדריך שלנו על כמה קלוריות יש בקפה כאן.

לשרוף קלוריות בשינההאם הרגלי השינה שלך יכולים לעזור לך לרדת במשקל?

מומחים מסכימים ששינה חשובה לתמיכה בבריאותו הנפשית והפיזית של האדם. עם זאת, אין ראיות לכך ששינה איכותית מספקת יכולה לעזור לאדם לרדת במשקל.

כדי לרדת במשקל, אדם חייב לשרוף יותר קלוריות ממה שהוא צורך בפרק זמן של 24 שעות. מכיוון שאנשים שורפים קלוריות נוספות בזמן ערות, חלק מהאנשים עלולים להתפתות לצמצם את השינה.

עם זאת, מחקר מראה קשר בין שינה לא מספקת והשמנה בין קבוצות גיל. ואנשים שישנים פחות אינם פעילים פיזית ושורפים פחות קלוריות במהלך היום.

חוסר שינה גם משנה את המוח והגוף בדרכים המשפיעות על חילוף החומרים. כאשר אדם לא ישנה מספיק, הגוף שלו משחרר יותר הורמון שנקרא גרלין. גרלין מגביר את התיאבון ומעורר תשוקה למזונות עתירי קלוריות. שינה לא מספקת גורמת גם לרמות נמוכות יותר של לפטין, הורמון שאחראי על בקרת התיאבון.

מומחים מציעים ששינויים הקשורים לשינה ברמות הלפטין והגרלין עשויים להשפיע על האופן שבו הגוף מייצר אינסולין. זו עשויה להיות הסיבה שלאנשים חסרי שינה יש סיכוי גדול יותר לעלות במשקל ולפתח סוכרת.

אם אתה תוהה לגבי התפקיד של הרגלי השינה שלך בבריאות הכללית שלך, כולל חילוף החומרים שלך, דבר עם הרופא שלך. הם יכולים לסקור את הבריאות וההיסטוריה המשפחתית שלך ולהציע הדרכה לגבי היגיינת שינה ובחירה באורח חיים בריא.

קרא עוד על “כמה קלוריות יש בכף טחינה” כאן

ההשפעה של דיאטה ופעילות גופנית

פעילות גופנית סדירה ואכילה בריאה יכולים לשפר את השינה ועשויות לעזור לחלק מהאנשים לרדת במשקל. עם זאת, אין שגרת תזונה או פעילות גופנית הוכחה כמגדילה את מספר הקלוריות שאדם שורף במהלך השינה.

פעילות גופנית סדירה היא חיונית לשריפת קלוריות כללית ולשמירה על בריאות תקינה. שאפו לפחות 30 דקות של פעילות גופנית מתונה או נמרצת ביום, לפחות חמישה ימים בשבוע. פעילות גופנית יכולה לעזור לאנשים להירדם בקלות רבה יותר בלילה, אם כי עדיף להימנע מאימון בשעות הספורות שלפני השינה.

תזונה בריאה ומבוקרת מנה יכולה להעניק לגוף את החומרים המזינים והאנרגיה הדרושים כדי לתפקד לאורך היום ולישון טוב בלילה. מזונות ומשקאות הידועים כמגבירים את חילוף החומרים של אדם אינם מובילים לירידה במשקל ועלולים להפריע לשינה. כמו כן, שינויים בשגרת האכילה, כגון אכילת ארוחות קטנות תכופות במהלך היום, לא צפויים להשפיע על ה-BMR שלך.

רופא או תזונאי נמצאים בעמדה הטובה ביותר להתייחס לשאלות לגבי האופן שבו דיאטה ושגרת פעילות גופנית קשורה למשקל במצב הספציפי שלך.

ייתכן שתרצה גם לעיין במדריך שלנו על כמה קלוריות יש בפרוסת לחם לבן כאן.

מיכאל
מיכאל

מיכאל הוא מאמן כושר אישי מנוסה שעבד עם עשרות לקוחות ועזר להם לשפר את הרגלי התזונה שלהם, להכנס לכושר ולרדת במשקל.

אולי יעניין אותך...
kosher food
אוכל כשר בחו”ל

לאנשים רבים, כשרות אינה רק עניין של דת, אלא אורח חיים. כשמדובר בנסיעות לחו”ל, עמידה בכללי הכשרות יכולה להפוך לאתגר משמעותי. רבים מוצאים עצמם מתמודדים

מלון פארק מים
מלונות שאפשר לאכול בהם בריא

בעולם המהיר של היום, חופשות מציעות הזדמנות פז להיטען ולהתחדש. בעוד שרבים מקשרים נסיעות לפינוק ורוגע, ישנה מגמה הולכת וגוברת של חופשות בריאות המעניקות עדיפות

כמה ויטמין D צריך ביום
כמה חלבון שיער צריך

שיער מורכב בעיקר מחלבון המכונה קרטין, המהווה כ-95% מהמבנה שלו. הקרטין מורכב מ-15-20 סוגים שונים של חומצות אמינו, שהן אבני הבניין של החלבון. חלבון זה

לחץ על אחת התוויות להגדלה
דילוג לתוכן