שירות לקוחות:
שליח עד הבית חינם בקנייה מעל 250 שקלים!

כמה קלוריות שורפים ביום

כמה קלוריות שורפים ביום השאלה הפשוטה לכאורה הזו מכילה את המפתח להבנת הקשר המורכב בין גופנו לאנרגיה שאנו מוציאים על בסיס יומיומי. הוצאה קלורית היא היבט בסיסי של התהליכים המטבוליים שלנו, והיא ממלאת תפקיד חיוני בשמירה על משקל בריא ורווחה כללית.

הבנת כמה קלוריות אתה שורף ביום חיונית לניהול ירידה או עלייה במשקל, אופטימיזציה של ביצועים גופניים וביצוע בחירות תזונתיות מושכלות. הוא מושפע מגורמים שונים, כולל גיל, מין, הרכב גוף, רמת פעילות ובריאות כללית. על ידי הבנת המדע מאחורי ההוצאה הקלורית, אתה יכול לקבל תובנות לגבי צרכי האנרגיה הייחודיים שלך ולהתאים את אורח החיים שלך בהתאם.חישובי קצב חילוף חומרים בסיסיים (BMR), עוקבי פעילות ואפילו הערכות פשוטות של צריכת הקלוריות. הצטרפו אלינו למסע האינפורמטיבי הזה כשאנחנו מתעמקים במורכבות של הוצאת קלוריות, מפריכים תפיסות שגויות נפוצות ומעצימים אתכם עם הידע לקבל החלטות מושכלות לגבי הבריאות והרווחה שלכם.

אבל חשוב לדעת שהתשובה לכמה קלוריות אני שורף ביום תהיה שונה עבור כולם, כי הכל תלוי במה אתה מקבל. אז בין אם אתם מחפשים לדעת כמה קלוריות אתם שורפים ביום באמצעות תרגיל [1] ים מסוימים או רק דרך אכילה, שתייה ונשימה, זה מה שהמומחים רוצים שתדעו.

שריפת קלוריות ביוםכמה קלוריות אני שורף ביום? 

רוב האנשים ישרפו מעל 1800 קלוריות בכל יום מבלי לבצע פעילות גופנית כלל, ומספר זה יהיה גבוה יותר עבור אלו הפעילים יותר. גורמים נוספים שיכולים להשפיע על כמה קלוריות אתה שורף כוללים גיל, מין, גובה ומשקל.

ד”ר גרג פוטר, תזונאי וקצין מדע ראשי ב

– Resilient Nutrition, מסביר שהסיבה שאנחנו שורפים כל כך הרבה קלוריות בלי פעילות גופנית היא בגלל ש

אנחנו שורפים את רובן רק דרך תפקודי הגוף היומיומיים. “לגוף שלנו יש כל מיני פונקציות שונות של משק בית שהם צריכים לשמור גם במנוחה. הלב שלך תמיד פועם, המוח שלך דורש המון אנרגיה. ההוצאה האנרגטית במנוחה מהווה למעשה את רוב הקלוריות שאנשים שורפים בכל יום”, הוא אומר.

מחקר של המועצה האמריקאית לפעילות גופנית ותוכנית התעמלות ובריאות באוניברסיטת ויסקונסין-לה קרוס בחן 10 מקצועות שונים וכמה צעדים כל אדם עשה בכל יום. חברת דואר, למשל, עושה כ-18,904 צעדים ביום לפי המחקר, ומגיעה לכ-882 יותר קלוריות שנשרפות ביום מאשר מזכירה, שכביכול תשרוף 196 קלוריות במהלך היום.

עם זאת, זה קצת יותר מסובך מזה. כמה קלוריות תשרוף ביום – או רק דרך תפקודי הגוף שלך או עם תוספת של פעילות גופנית – תלוי גם בשלושה גורמים עיקריים על פי Mayo Clinic:

משקל גובה: ככל שאתה שוקל יותר, בין אם מסת שומן או מסת שריר, כך תשרוף יותר קלוריות. אנשים גבוהים יותר נוטים גם לשקול יותר כי הם תומכים במסה רבה יותר.

מין: לגברים יש יותר שרירים ופחות מסת שומן מנשים, כלומר הם שורפים יותר קלוריות

גיל: כמות השרירים שיש לך נוטה לרדת ככל שאתה מתבגר, ומאטה את כמות הקלוריות שאתה שורף.

מהי קלוריה? —

קלוריות הן יחידת המדידה לכמות האנרגיה במזון ובשתייה. כל אחד צריך לאכול כמות מסוימת של קלוריות כדי להמשיך לתפקד.

לפי ה-NHS, מספר הקלוריות שיש לצרוך ביום הוא 2,500 קלוריות לגבר ו-2,000 לאישה. עם זאת, מספר זה תלוי למעשה במגוון שלם של גורמים, כולל אם אתה מחפש לעלות קילוגרמים או תוהה כיצד לרדת במשקל.

ד”ר פוטר אומר שכאשר מדובר בירידה במשקל, תחזוקה או עלייה במשקל, מה שאנשים רבים באמת מתעניינים בו הוא מאז

ן האנרגיה לאורך זמן. “ההבדל בין הקלוריות שהם צורכים לבין הקלוריות שהם מוציאים”, הוא מסביר. “אם מישהו רוצה לרדת במשקל, הוא רוצה שהמסלול לטווח ארוך יהיה כזה שהוא מוציא יותר קלוריות ממה שהוא צורך”.

כמה קלוריות אני שורף בלי פעילות גופנית? —

אדם ממוצע שורף בסביבות 1800 קלוריות ביום מבלי לעשות כלום. לדוגמה, על פי המדריך לתזונה בריאה, ישיבה שורפת כ-75 קלוריות לשעה.

עם זאת, מספר זה ישתנה. אישה יושבת בגיל 19 עד 30 שורפת 1,800 עד 2,000 קלוריות ביום, בעוד אישה יושבת בגיל 31 עד 51 שורפת כ-1,800 קלוריות ביום.

ד”ר פוטר מסביר, “מספר הקלוריות שאתה שורף בכל יום תלוי בראש ובראשונה בהרכב הגוף שלך. המשמעות היא שככל שיש לך יותר מסה נטולת שומן (משקל הגוף שלך שאינו מורכב משומן, למשל שריר ) הוא הקובע העיקרי של כמה קלוריות תשרוף.”

כפי שמראה מחקר מאוניברסיטת קיימברידג’, רקמת השריר שורפת יותר קלוריות מרקמת שומן מכיוון שהיא פעילה יותר מבחינה מטבולית. זה אומר שהוא עובד יותר כדי לגדול, לייצר אנרגיה ולחסל חומרי פסולת. אז ככל שיש לך יותר שרירים, כך הגוף שלך משתמש בכמות גדולה יותר של אנרגיה (אפילו בזמן מנוחה), מה שאומר שהגוף שלך ישרוף יותר קלוריות תוך כדי לא לעשות כלום.

אבל בעוד שכולנו רוצים להאמין שאתה יכול לרדת במשקל ללא דיאטה או פעילות גופנית, זה במידה רבה לא נכון. לכן, כשאתה חושב על איזו פעילות גופנית אולי תרצה לכלול במשטר שלך, ד”ר פוטר אומר שאם אתה רוצה לשרוף קלוריות בטווח הארוך אז זה עוזר לבנות שריר – או לפחות להיתלות בשריר שכבר אתה יש.

אולי תרצה לקרוא כאן על כמה קלוריות יש בגמבה כאן.

כמה קלוריות אני שורף במהלך פעילות גופנית? 

כמה קלוריות אתה שורף במהלך פעילות גופנית משתנה מאוד בהתאם למספר גורמים, כולל משקל, גובה, מין וגיל, כמו גם התרגיל שאתה עושה. והאם קר שורף קלוריות? זה יכול לעשות, אבל במהלך פעילות גופנית בעצימות גבוהה, סביר להניח שתשרוף יותר בחום מאשר בקור.

אם אתם מחפשים לבצע פעילות גופנית ששורפת הכי הרבה קלוריות לדקה, יש כאלה שהן בחירה טובה יותר מאחרות. זה כמה אישה במשקל 68 ק”ג, 5 רגל 6 בשנות ה-30 לחייה עשויה לשרוף בדקה כשהיא עובדת בקצב ממוצע:

 • ריצה: 11 קלוריות
 • ספינינג: 11 קלוריות
 • די

  לוג: 10 קלוריות

 • אימון HIIT/אינטרוולים: 10 קלוריות
 • שחייה: 10 קלוריות
 • ריצה: 8 קלוריות
 • רכיבה על אופניים: 7 קלוריות
 • איגרוף: 6 קלוריות
 • טניס: 5 קלוריות
 • חתירה: 5 קלוריות
 • פילאטיס: 4 קלוריות
 • הליכה: 2 קלוריות
 • יוגה: 2 קלוריות

בסופו של דבר, התרגיל המוצלח ביותר יהיה זה שאתה הכי נהנה ממנו. בעוד ריצה נוטה לשרוף יותר קלוריות מאשר רכיבה על אופניים, אם הרעיון לצאת לריצה ממלא אותך באימה עמוקה, יש לך פחות סיכוי ללכת.

אם אתה חדש יחסית בפעילות גופנית ועדיין מוצא את החריץ שלך במה שאתה עושה ולא אוהב, ד”ר פוטר אומר שיש סוג אחד של פעילות גופנית מושלמת למי שמחפש לרדת במשקל.

הוא אומר, “אם הייתי בוחרת תרגיל אחד למישהו שמטרתו היא ירידה במשקל, בידיעה שאנשים קצת מתכווצים בזמן, בהחלט הייתי דוחף אותם לעשות אימוני כוח”.

לא רק שאימוני כוח (הידועים גם כאימוני התנגדות) הוכחו כשורפים יותר קלוריות בטווח הארוך יותר, בין אם זה הרמת משקולות או קליסטנית, הם גם טובים יותר לשמירה על הרכב הגוף כולו.

“אם אלה שיורדים במשקל לא יעשו אימוני התנגדות”, אומר ד”ר גרג פוטר, “הם יאבדו בסופו של דבר חלק גדול מהמסה שלהם כמסת שומן, אבל גם חלק ניכר יחסית מהמסה שלהם כמסה נטולת שומן . הם יאבדו מסת שריר ומסת עצם וכן הלאה.

קלוריות ליום

“עם זאת, אם הם יעשו אימוני התנגדות, הם יחזיקו בהרבה יותר מהמסה נטולת השומן שלהם.”

על פי מחקר של הרווארד, דלדול מסת השריר עלול להוביל לניידות נמוכה יותר ולחולשה גדולה יותר, כלומר אתה נוטה יותר ליפול ולשברים. בינתיים, אובדן מסת העצם יכול לעורר מצבים כמו אוסטאופורוזיס, הידוע גם בשם “עצמות חלשות” – זוהי מחלה שגורמת לעצמות להיות שבירות ומגדילה את הסיכוי להישבר.

אימון התנגדות הוא גם תרגיל טוב ללכת אליו כי אתה באמת אף פעם לא יודע כמה קלוריות אתה באמת שורף באמצעות פעילות גופנית – אפילו כשאתה משתמש במעקב כושר. כפי שד”ר פוטר מסביר, “מה שחשוב להכיר הוא שכשמישהו דורך על הליכון והוא רואה איזשהו אומדן של קלוריות שנשרפו בזמן הריצה, הוא שוכח לעתים קרובות שני דברים. האחד, שזה רק הערכה וזה כנראה לא מדויק במיוחד . זה למעשה די קשה למדוד הוצאות אנרגיה (כלומר קלוריות שרופות) בעולם האמיתי.

“ושניים, אנשים שוכחים לעתים קרובות שהם היו שורפים קלוריות במנוחה בכל מקרה במהלך התקף פעילות גופנית. אני חושב שאנשים רבים טועים כי הם הולכים לחדר כושר, עולים על הליכון ונשארים עליו במשך שעה.

“זה יגיד משהו כמו ‘500 קלוריות נשרפו’ והם יחשבו, ‘נהדר, הרווחתי הרגע 500 קלוריות נוספות על מה שהייתי שורף’. אבל המציאות היא שהם היו שורפים חלק מהקלוריות האלה במנוחה בכל מקרה”.

זו אחת הסיבות לכך שחשוב להסתכל על הדיאטה שלך תחילה אם אתה מחפש לעלות או לרדת במשקל.

קרא עוד על כמה קלוריות יש בטורטיה כאן

כמה קלוריות אני צריך לאכול כדי לרדת במשקל? —

בדרך כלל, כדי לרדת במשקל אתה צריך לאכול 500 קלוריות פחות מרמת התחזוקה שלך. אם יש לך גירעון קלורי של 500 ליום, לפי מחקר מוביל בנושא, תורידי קילוגרם אחד בשבוע.

הסיבה לכך היא ש-3,500 קלוריות מגיעות בערך לקילוגרם אחד של שומן בגוף. בעוד חודש, אתה עלול לרדת כמעט 2 ק”ג במשקל. אתה יכול לגלות את רמת התחזוקה שלך עם מחשבון קלוריות פשוט.

ספירת קלוריות היא אחת הדרכים הפופולריות ביותר לנהל דיאטה מבלי להיצמד לדיאטה ספציפית, כמו דיאטת Sirtfood, למשל, או דיאטה הפוכה. זה כרוך בהצבת גבול לעצמך, תלוי אם אתה רוצה לרדת, לשמור או לעלות במשקל, וממש לספור את מספר הקלוריות שאתה צורך ביום כדי להבטיח שהוא עומד בזה.

טיפים לספירת קלוריות לירידה במשקל 

1. שקלו ומדדו את כל האוכל והשתייה שלכם

זה נכון. כדי אפילו לנסות לספור קלוריות בהצלחה, אתה צריך למדוד ולשקול את כל מה שאתה מכניס לגוף שלך. אז בין אם זה הקפה של הבוקר שלך או הקטשופ על הצ’יפס שלך, הכל צריך להיות מתועד.

אבל יש אפליקציות שיכולות לעזור בזה. הנה כמה מהטובים שבהם:

אמנם אין ערובה שהמידע התזונתי באפליקציה יהיה נכון לחלוטין, אבל יש לך אפשרות לסרוק תוויות ולהזין את המידע התזונתי בעצמך.

אם יש לך Fitbit, אתה יכול גם לרשום את הקלוריות שלך באפליקציית Fitbit. לאחר מכן, זה ישקול את מספר הקלוריות שאכלת במהלך היום עם המספר ששרפת, בין אם באמצעות פעילות גופנית או תנועה יומית.

ייתכן שתרצה גם לעיין במדריך שלנו על כמה קלוריות יש בבטטה כאן.

2. הגבל את מעקב הקלוריות לשבוע או שבועיים בלבד

בעוד שאלו כגון ספורטאים ואנשי ספורט שמשקלם חשוב לעיסוקם עשויים להיות מסוגלים להפוך את ספירת הקלוריות לבת-קיימא, זה לא בר השגה עבור האדם היומיומי. אבל ספירת קלוריות רק לשבוע או שבועיים היא דרך טובה לגלות מה בעצם יש במזון שאתה אוכל.

“יש אנשים, כשהם מתחילים, הם באמת לא יודעים מה יש באוכל. הם לא באמת יודעים מה זה פחמימות. הם לא יודעים אילו מזונות עשירים בחלבון, וכן הלאה. וכך בהנחה למישהו יש מערכת יחסים בריאה יחסית עם אוכל, אבל הוא לא באמת יודע מה יש באוכל, אני חושב שספירת קלוריות יכולה להיות מועילה. ואני חושב שהתהליך בפועל של מעקב אחר התנהגות [אכילה] מועיל לעתים קרובות מדי”, אומר ד”ר פוטר.

3. התמקדו באוכל שאתם אוכלים – לא רק בקלוריות

כשמדובר בספירת קלוריות, חשוב גם להסתכל על המידע התזונתי של המזון שאתה אוכל.

“ודאו שאתם מתמקדים בצפיפות החומרים התזונתיים ולא רק בקלוריות”, אומרת לנו התזונאית ג’נה הופ. “לדוגמה, עוגות שיבולת שועל מכילות יותר קלוריות מעוגות אורז אבל הן גם עשירות יותר בסיבים ובוויטמינים מקבוצת B. סיבים תורמים לתחושת שובע ולכן הם ישאירו אותך תחושת שובע לאורך זמן”.

קערה גדולה של אוכל בריא

מקור לחלבון מלא חשוב גם הוא, אומר ד”ר פוטר. “מקור בגודל אגרוף של חלבון מלא בכל ארוחה הוא מקום די טוב להתחיל בו. אלה בעצם כל המקורות מהחי לחלבון – ויש גם כמה צמחים. זה חשוב למסה נטולת שומן אבל זה גם המשביע ביותר מכל המאקרו-נוטריינטים. גרם אחד של חלבון מספק יותר מגרם אחד של פחמימה או שומן בממוצע. ולכן, חלבון טוב מאוד בשמירה על הרעב ביחס לשאר המקרו-נוטריינטים”.

הוא גם מוסיף, “אתה שורף יותר קלוריות בעיכול חלבון מאשר בשריפת פחמימות או שומנים בממוצע.”

קרא עוד על כמה קלוריות אני צריכה לאכול ביום כאן

4. אל תקצץ בקלוריות נמוך מדי

על פי הנחיית NHS, אם אתה צריך לרדת במשקל אתה צריך לשאוף לירידה של מקסימום 2 קילו בשבוע עד שתגיע למשקל בריא לגובה שלך.

“אתה אמור להיות מסוגל לאבד את הכמות הזו אם אתה אוכל ושותה בערך 500 עד 600 קק”ל פחות ממה שאתה צריך”, הם אומרים.

קיצוץ בצריכת הקלוריות שלך ביותר מזה יכול להיות בעל השפעה רצינית על הבריאות שלך. אלו דיאטות לא קלות לביצוע ויכולות להיות להן תופעות לוואי מסוכנות.

תופעות הלוואי של דיאטה דלת קלוריות יכולות לכלול:

מרגיש רעב

מרגיש חסר אנרגיה

יובש בפה

שלשול או עצירות

כאבי ראש

סְחַרחוֹרֶת

התכווצויות

דלילות שיער

“בעוד שדיאטות דלות מאוד בקלוריות יכולות להוביל לירידה במשקל לטווח קצר, סביר להניח שהמשקל יחזור לאחר סיום הדיאטה”, מוסיפה ההדרכה.

רמות אנרגיה נמוכות, הקשורות לאכילה מספקת, הן הסיבה המפורסמת לכך שרבים מאיתנו מרגישים עייפים כל הזמן. הגוף שלנו זקוק לקלוריות כדי לתפקד ביום-יום, כך שכאשר תגבילו אותן, סביר להניח שתרגישו עייפות.

5. התמקדו בשינויים ארוכי טווח באורח החיים ולא בפתרון מהיר

בסופו של דבר, ספירת קלוריות לרוב אינה ברת קיימא בטווח הארוך והירידה במשקל מושפעת מגורמים רבים אחרים – לא רק ממה שאתה מכניס לגוף שלך.

“המשקל יכול גם להיות מושפע מאוד משינה ומתח. לכן, נסו להבטיח שאתם ישנים מספיק ושאתם מנהלים את המתח גם היכן שאפשר”, אומרת ג’נה.

לכן, אם אתה מגלה שאכילת דיאטה דלת קלוריות לא עוזרת לך להשיג את יעדי המשקל שלך, אולי כדאי שתתחיל לחפש במקום אחר דרכים שיעזרו לך להתקדם.

6. נסו לאכול בנפח גבוה

החלק הגרוע ביותר בספירת קלוריות יהיה תחושת רעב. זה כמעט בלתי נמנע אם אתה מפחית את כמות האוכל שאתה אוכל בדרך כלל ביום.

אכילה בנפח גבוה יכולה לפעול כדי לנטרל זאת. זוהי אסטרטגיה של אכילה שבה אתה יכול לצרוך כמות גדולה של מזון מבלי לחרוג ממטרות הקלוריות שלך מכיוון שאתה אוכל הרבה מזון בעל צפיפות נמוכה, כלומר דל קלוריות.

זה מבוסס על הרעיון שהמשקל הפיזי של המזון ומספר הקלוריות שיש לו אינם קשורים ישירות. לדוגמה, 160 גרם של עדשים אדומות (מבושלות) מסתבר כ-154 קלוריות. בעוד ש-170 גרם של פסטה לבנה (מבושלת) מסתבר כמעט כפול מזה ב-282 קלוריות.

הסיבה לכך היא שהפסטה הלבנה עשירה משמעותית בפחמימות, בעלות ערך קלורי גבוה יותר, מאשר עדשים אדומות. אז על ידי אכילת נפח, אתה יכול לאכול יותר מזון תוך צריכת פחות קלוריות.

7. בצע החלפות מזון הגיוניות

החלפת מזונות עתירי קלוריות במזונות קלים יותר פירושה שיש לך יותר קלוריות לעבוד איתן.

אבל זה אפילו לא צריך להיות קיצוני כמו החלפת ספגטי בולונז האהוב עליך בעדשים. זה יכול להיות משהו פשוט כמו החלפה מחלב מלא לחלב שיבולת שועל ללא סוכר. ההבדל בין השניים עשוי להיות רק 20 קלוריות ל-100 מ”ל, אבל אם אתה שותה מספר כוסות תה חלבי או קפה כל יום, זה יכול להצטבר באמת.

8. נסה לספור קלוריות בזיגזג

לא רק שאכילת אותו מספר קלוריות בכל יום עשויה להשתעמם מהר מאוד מכיוון שללא ספק תמצאו את עצמכם נצמדים למזונות דומים, יש גם עדויות המצביעות על כך שזה יפסיק לעבוד לאחר זמן מה.

לדוגמה, מחקר אחד משנת 2015 מצא שדיאטה דלת קלוריות של שלושה שבועות הורידה את חילוף החומרים של המשתתפים ביותר מ-100 קלוריות.

ספירת קלוריות זיגזג נועדה להילחם בכך כאשר אתה מחליף את מספר הקלוריות שאתה אוכל בכל יום נתון. אותו מחקר מצא שכאשר העבירו את המשתתפים לתזונה עתירת קלוריות בשבוע הרביעי של התוכנית, חילוף החומרים שלהם עלה עד לרמה ההתחלתית.

כדי שזה יעבוד, צריך שילוב של ימים עתירי קלוריות וימים דלים בקלוריות. כל אלה מסתכמים ליעד הקלורי השבועי שלך.

כך למשל, אם יעד הקלוריות השבועי שלך הוא 14,000 קלוריות בשבוע (2,000 ליום), אז אתה יכול לאכול 2,300 קלוריות במשך שלושה ימים בשבוע ו-1,775 עבור שאר ארבעת הימים של השבוע.

שיטה זו של ספירת קלוריות מונעת מהגוף להסתגל למספר הקלוריות הנמוך יותר ולהכניס אותך לרמה של ירידה במשקל, כך עולה ממחקר.

מחקר בן שבעה שבועות של משתתפים שלקחו חלק בתזונה מוגבלת קלוריות מצא ש”הזנה” של פחמימות כבדות במשך יומיים רצופים יעילה יותר במניעת אובדן מסה נטולת שומן מאשר מחזור מתמשך של הגבלת אנרגיה. הם גם גילו שקצב חילוף החומרים במנוחה של המשתתפים נשמר מעט טוב יותר.

ומחקר שני מאת האגודה להשמנת יתר אישר גם שדיאטות דלות קלוריות לסירוגין היו יעילות יותר לירידה במשקל מאשר הגבלה מתמשכת.

ספירת קלוריות: האם זה בשבילך?

זו לא הדרך הבריאה ביותר לרדת במשקל: התזונאית ג’נה אומרת, “ספירת קלוריות היא בדרך כלל לא הגישה הבריאה ביותר לירידה במשקל. זה מפשט יתר על המידה תזונה ובחירות תזונתיות. קבלת החלטות בריאות צריכה להתבסס על מגוון רחב של גורמים כולל חלבונים, סיבים ומיקרו-נוטריינטים”.

התווית התזונתית בגב חבילות המזון אינה תמיד נכונה: כמו כן, אם תחליטו לספור קלוריות, שימו לב שהמידע התזונתי שלכם לא תמיד יהיה נכון. “הקלוריות הרשומות על תוויות המזון לרוב אינן מדויקות”, אומרת ג’נה.

לחלופין, לא תהיה תווית תזונתית בכלל: אז אם התוויות לא תמיד נכונות (או שהן לא קיימות), תצטרכו לנחש ניחוש מושכל. תצטרך לבסס את התוכנית שלך סביב הערכים התזונתיים שאתה כן מכיר – אם אתה מכיר אחד מהם.

זה תלוי באורח החיים שלך: אם אתה מישהו שנהנה לצאת לאכול או לשתות, בבית של חבר או במסעדה, באופן טבעי יהיה לך קשה יותר לספור קלוריות, כי לא תמיד תדע את הערך הקלורי של המזון שאתה אוכל.

אתה עלול לחוות השפעה שלילית על הבריאות הנפשית שלך: “מעקב אחר קלוריות יכול להפוך לצרוך ויכול להשפיע לרעה על הרווחה הנפשית”, אומרת ג’נה. וזה לא מומלץ במיוחד למי שחוו אכילה מופרעת בעבר – מחקר אחד משנת 2018 מצא שמתוך 105 אנשים שאובחנו עם הפרעת אכילה, 75% אמרו שהם השתמשו באפליקציה כדי לספור את הקלוריות שלהם.

קרא עוד על כמה קלוריות יש באפרסק כאן

מיכאל
מיכאל

מיכאל הוא מאמן כושר אישי מנוסה שעבד עם עשרות לקוחות ועזר להם לשפר את הרגלי התזונה שלהם, להכנס לכושר ולרדת במשקל.

אולי יעניין אותך...
kosher food
אוכל כשר בחו”ל

לאנשים רבים, כשרות אינה רק עניין של דת, אלא אורח חיים. כשמדובר בנסיעות לחו”ל, עמידה בכללי הכשרות יכולה להפוך לאתגר משמעותי. רבים מוצאים עצמם מתמודדים

מלון פארק מים
מלונות שאפשר לאכול בהם בריא

בעולם המהיר של היום, חופשות מציעות הזדמנות פז להיטען ולהתחדש. בעוד שרבים מקשרים נסיעות לפינוק ורוגע, ישנה מגמה הולכת וגוברת של חופשות בריאות המעניקות עדיפות

כמה ויטמין D צריך ביום
כמה חלבון שיער צריך

שיער מורכב בעיקר מחלבון המכונה קרטין, המהווה כ-95% מהמבנה שלו. הקרטין מורכב מ-15-20 סוגים שונים של חומצות אמינו, שהן אבני הבניין של החלבון. חלבון זה

לחץ על אחת התוויות להגדלה
דילוג לתוכן