שירות לקוחות:
שליח עד הבית חינם בקנייה מעל 250 שקלים!

כמה קלוריות צריך לאכול ביום כדי לרדת במשקל

כמה קלוריות צריך לאכול ביום כדי לרדת במשקל. זוהי שאלה שמחלחלת למוחם של אנשים המחויבים להשגת יעדי הרזיה תוך מתן עדיפות לבריאותם הכללית. הבנת הדרישות הקלוריות המדויקות לניהול משקל יעיל היא חיונית להשגת תוצאות ברות קיימא. משתנים רבים, כולל גיל, מגדר, משקל, גובה, רמת פעילות ומצב בריאותי כללי, משפיעים על התשובה לחקירה זו.

כדי לטפל בשאלת צריכת הקלוריות היומית האופטימלית לירידה במשקל, חיוני ליצור גירעון קלורי, שבו צריכת האנרגיה נמוכה מההוצאה. עם זאת, מתוך הכרה בכך שהצרכים האישיים עשויים להשתנות, מומלץ לבקש הדרכה מותאמת אישית מאנשי מקצוע בתחום הבריאות או דיאטנים רשומים.

למעשה, בירור צריכת הקלוריות המתאימה לירידה במשקל מחייבת הערכה מקיפה של מספר גורמים. על ידי שמירה על שיווי המשקל הנכון וביצוע בחירות מושכלות, אנשים יכולים לצאת למסע מוצלח להרזיה. לפיכך, בשיח זה, נחקור תובנות מעמיקות יותר, אסטרטגיות יעילות כמה קלוריות צריך לאכול ביום כדי לרדת במשקל כמה קלוריות צריך לאכול ביום כדי לרדת.

כיצד אוכל לחשב כמה קלוריות אני צריך? 

הזן את הפרטים שלך במחשבון למטה כדי להבין כמה קלוריות אתה צריך לאכול ביום כדי לשמור או לרדת במשקל.

המחשבון מבוסס על משוואת Mifflin-St Jeor ויכול לספק אומדן של צרכי הקלוריות שלך. הוא משתמש בנתוני אוכלוסיה, כמו גם בגורמים אחרים, כולל גנטיקה [1] , תרופות ומסת גוף רזה, המשפיעים על צרכי הקלוריות שלך.

כמה קלוריות אתה צריך לאכול בממוצע? 

כאשר מנסים לרדת במשקל, חשוב ליצור גירעון קלורי על ידי צריכת פחות קלוריות ממה שאתה עושה בדרך כלל או על ידי פעילות גופנית יותר. יש אנשים שבוחרים לשלב בין השניים, לאכול קצת פחות תוך כדי פעילות גופנית יותר.

ובכל זאת, חשוב לוודא שאתם צורכים מספיק חומרים מזינים, גם אם אתם מנסים לרדת במשקל, או שאתם מסתכנים בפיתוח חסרים תזונתיים ושינויים מטבוליים שמקשים על שמירה על המשקל לטווח ארוך.

הנה מבט מקרוב על כמה קלוריות אתה צריך לאכול בהתבסס על המלצות של משרד החקלאות האמריקאי (USDA) 2020–2025 הנחיות התזונה לאמריקאים.

קרא עוד על כמה קלוריות יש בחומוס כאן

  • נקבות שהוקצו בלידה (FAABs) 

גיל דרישות קלוריות יומיות

19-30 שנים 1,800-2,400 קלוריות

31-60 שנים 1,600-2,200 קלוריות

61+ שנים 1,600-2,000 קלוריות

זכור כי ההערכות הללו אינן חלות על אלה בהריון או מיניקות, מכיוון שהם יזדקקו ליותר קלוריות באופן משמעותי.

  • זכרים שהוקצו בלידה (MAABs) 

גיל דרישות קלוריות יומיות

19-30 שנים 2,400-3,000 קלוריות

31-60 שנים 2,200-3,000 קלוריות

61+ שנים 2,000-2,600 קלוריות

גברים פעילים מאוד או שיש להם מצבים בריאותיים מסוימים עשויים לדרוש יותר קלוריות. המספר שאתה צריך בטווחים אלה משתנה גם בהתאם לגובה ולמשקל שלך.

  • ילדים

גיל דרישות קלוריות יומיות

2-4 שנים MAAB: 1,000-1,600 קלוריות

FAAB: 1,000–1,400 קלוריות

5–8 שנים MAAB: 1,200–2,000 קלוריות

FAAB: 1,200–1,800 קלוריות

9–13 שנים MAAB: 1,600–2,600 קלוריות

FAAB: 1,400–2,200 קלוריות

14–18 שנים גבר: 2,000–3,200 קלוריות

FAAB: 1,800–2,400 קלוריות

זכור כי קיצוץ בצריכת הקלוריות של ילד עשוי להגביר את הסיכון לחסרים תזונתיים, צמיחה איטית ולטפח מערכת יחסים לא בריאה עם אוכל או הפרעת אכילה. במקום לספור קלוריות, עדיף לעודד אכילת מזונות בריאים ועתירי תזונה.

קרא עוד על כמה קלוריות יש באייס קפה כאן

צריכת קלוריותאיך להפחית את צריכת הקלוריות 

למרות שהפחתת מספר הקלוריות שאתה צורך יכולה להיות יעילה לירידה במשקל, קיצוץ קלוריות מבלי לקחת בחשבון אילו מזונות אתה אוכל אינו דרך בת קיימא לרדת במשקל.

להלן חמש אסטרטגיות פשוטות שעשויות לעזור לך לרדת במשקל.

1. אכלו יותר חלבון

כשזה מגיע לירידה במשקל, חלבון הוא חשוב להפליא.

מחקרים מראים כי הגדלת צריכת החלבון שלך עשויה לעזור לך לשמור על שובע ולבלום את התיאבון שלך (10 מקור, 11 מקור).

חלבון עשוי גם לעזור להילחם בתשוקות. על פי מחקרים מסוימים, חטיפים עתירי חלבון עוזרים לשפר את תחושות השובע תוך הפחתת הרעב והתיאבון (מקור מהימן).

בנוסף לקידום הירידה במשקל, מחקרים מסוימים מצביעים על כך ששמירה על תזונה עתירת חלבון עשויה למנוע או להפחית חזרה במשקל ולעזור לשמור על מסת השריר (13, 14).

לכן, אם אתם רוצים להשיג ירידה מתמשכת ובת קיימא במשקל, שקול להגדיל את צריכת החלבון על ידי אכילת יותר ביצים, בשר, עופות, טופו, אגוזים, זרעים או קטניות.

2. הגבל משקאות ממותקים

עוד שינוי קל יחסית שאתה יכול לעשות הוא להגביל את צריכת משקאות ממותקים, כולל משקאות מוגזים, מיצי פירות, חלב שוקולד ומשקאות אחרים עם תוספת סוכר.

המוח שלך לא רושם קלוריות נוזליות כמו שהוא רושם קלוריות מוצקות, כך שהן משפיעות פחות על תחושות הרעב והשובע שלך.

בנוסף, מחקרים מקשרים שתיית משקאות ממותקים עם סיכון מוגבר להשמנה.

ההשפעות המזיקות של הסוכר גם חורגות הרבה מעבר לעלייה במשקל. למעשה, תוספת סוכר עשויה לתרום לבעיות בריאותיות אחרות, כולל מחלות לב, בעיות כבד וסוכרת מסוג 2.

3. שתו יותר מים

דבר אחד פשוט שאתה יכול לעשות לבריאות שלך הוא לשתות יותר מים.

הידרציה מספקת קשורה לשיפור בריאות המוח וניהול משקל, כמו גם סיכון מופחת לאבנים בכליות.

יתרה מכך, שתיית מים מיד לפני הארוחות עשויה להפחית את הרעב ולעזור לך לאכול פחות קלוריות.

בשילוב עם תזונה בריאה, נראה ששתיית מים רבה יותר – במיוחד לפני הארוחות – מועילה אם אתה צריך לרדת במשקל.

4. פעילות גופנית

פעילויות אימון התנגדות כמו הרמת משקולות הוכחו כמגבילות את אובדן השרירים, מה שעשוי לעזור למזער שינויים מטבוליים במהלך הגבלת קלוריות לטווח ארוך.

תרגילי אירובי, כגון הליכה, שחייה או ריצה, הם גם חשובים – הן להגברת הירידה במשקל והן לתמיכה בבריאות הכללית.

בנוסף, לפעילות גופנית יש מגוון יתרונות נוספים מעבר לירידה במשקל, כגון אורך חיים מוגבר, רמות אנרגיה משופרות, בריאות נפשית משופרת וירידה בסיכון למחלות כרוניות.

5. הפחת את צריכת הפחמימות המעודנות ומזונות מעובדים במיוחד

המונח “פחמימות מזוקקות” מתייחס לדגנים שאיבדו את הסובין והנבט שלהם, כולל לחם לבן, פסטה, קרקרים ואורז לבן. הוא כולל גם סוכר וממתיקים אחרים.

דגנים מזוקקים בדרך כלל חסרים סיבים, התומכים בירידה במשקל על ידי הפחתת התיאבון והגברת תחושות השובע.

קרא עוד על כמה קלוריות יש בפרוסת גבינה צהובה כאן

שאלות נפוצות 

  • האם 1200 קלוריות מספיקות ליום?

למרות שזה עשוי לעזור לך לרדת במשקל, אכילת 1200 קלוריות או פחות ביום אינה מספקת מספיק אנרגיה או חומרים מזינים לרוב המבוגרים הבריאים.

  • כמה קלוריות כדאי לאכול לארוחת בוקר?

מספר הקלוריות שאתה צריך לאכול לארוחת הבוקר תלוי בגורמים רבים, כולל הצרכים היומיומיים שלך, העדפות אישיות, מטרות בריאותיות ותזונה כללית.

  • כמה קלוריות כדאי לאכול לארוחת צהריים או ערב?

 

בעוד שאנשים מסוימים עשויים ליהנות מאכילת ארוחת צהריים גדולה וארוחת ערב קטנה יותר, אחרים עשויים להחליט לחלק את צריכת הקלוריות שלהם בצורה שווה יותר. לכן, הצרכים וההעדפות של כל אחד שונים.

  • כמה קלוריות צריך לאכול כדי לצבור שרירים?

כדי לצבור שרירים, ייתכן שתצטרך להגדיל את צרכי הקלוריות שלך בכמה מאות קלוריות ליום. דיאטנית ספורט יכולה לעזור לך לפתח תוכנית מתאימה.

קרא עוד על כמה קלוריות יש בעוף כאן

מיכאל
מיכאל

מיכאל הוא מאמן כושר אישי מנוסה שעבד עם עשרות לקוחות ועזר להם לשפר את הרגלי התזונה שלהם, להכנס לכושר ולרדת במשקל.

אולי יעניין אותך...
kosher food
אוכל כשר בחו”ל

לאנשים רבים, כשרות אינה רק עניין של דת, אלא אורח חיים. כשמדובר בנסיעות לחו”ל, עמידה בכללי הכשרות יכולה להפוך לאתגר משמעותי. רבים מוצאים עצמם מתמודדים

מלון פארק מים
מלונות שאפשר לאכול בהם בריא

בעולם המהיר של היום, חופשות מציעות הזדמנות פז להיטען ולהתחדש. בעוד שרבים מקשרים נסיעות לפינוק ורוגע, ישנה מגמה הולכת וגוברת של חופשות בריאות המעניקות עדיפות

כמה ויטמין D צריך ביום
כמה חלבון שיער צריך

שיער מורכב בעיקר מחלבון המכונה קרטין, המהווה כ-95% מהמבנה שלו. הקרטין מורכב מ-15-20 סוגים שונים של חומצות אמינו, שהן אבני הבניין של החלבון. חלבון זה

לחץ על אחת התוויות להגדלה
דילוג לתוכן