שירות לקוחות:
שליח עד הבית חינם בקנייה מעל 250 שקלים!

כמה קלוריות לאכול ביום

הבנת צריכת הקלוריות האידיאלית לתזונה היומית שלך היא חיונית בכל הנוגע לשמירה על אורח חיים בריא. השאלה כמה קלוריות לאכול ביום עולה לעתים קרובות כאשר אנשים שואפים להגיע לאיזון בין תזונה וניהול משקל. התשובה לשאילתה זו תלויה מאוד בגורמים שונים, כולל גיל, מין, רמת פעילות ויעדי בריאות כלליים.

קביעת כמה קלוריות לאכול ביום היא מאמץ אישי הדורש שיקול דעת וקבלת החלטות מושכלת. זה כרוך במציאת הנקודה המתוקה שבה אתה צורך מספיק אנרגיה כדי לענות על צרכי הגוף שלך מבלי להתפנק יותר מדי ולהסתכן בעלייה במשקל. על ידי הבנת קצב חילוף החומרים הבסיסי שלך (BMR) והתייחסות לפעילות גופנית, אתה יכול לחשב טווח קלוריות יעד שמתאים ליעדים שלך.במדריך מקיף זה, נתעמק במדע מאחורי הצרכים הקלוריים ונחקור גישות שונות להערכת הצריכה היומית. בסופו של דבר, תהיה לך הבנה ברורה יותר כיצד לקבוע את סך הקלוריות ליום וכיצד לבצע בחירות תזונתיות מושכלות כדי לתמוך ברווחתך.

סוג וכמות המזון שאנו אוכלים קובעים כמה קלוריות אנו צורכים. עבור אנשים רבים בדיאטת הרזיה, מספר הקלוריות במזון הוא גורם מכריע בבחירה אם לאכול אותו או לא.

גם איך ומתי אנחנו אוכלים יכולים לעשות הבדל, מכיוון שהגוף משתמש באנרגיה בצורה שונה במהלך היום. השימוש באנרגיה של הגוף שלנו יהיה תלוי במידת הפעילות שלנו, באיזו יעילות הגוף שלנו משתמש באנרגיה [1] ובגילנו.

על פי הנחיות התזונה לאמריקאים לשנת 2015-2020, נשים עשויות להזדקק ל-1,600 עד 2,400 קלוריות ביום, וגברים בין 2,000 ל-3,000 קלוריות. עם זאת, זה תלוי בגיל, בגודל, בגובה, באורח החיים, בבריאות הכללית וברמת הפעילות שלהם.

עובדות מהירות על צריכת ושימוש קלוריות 

צריכת הקלוריות המומלצת תלויה בגורמים כמו גיל, גודל, גובה, מין, אורח חיים ובריאות כללית.

צריכת הקלוריות היומית המומלצת בארה”ב היא בסביבות 2,500 לגברים ו-2,000 לנשים.

אכילת ארוחת בוקר גדולה יכולה לעזור בהפחתת משקל ותחזוקה.

המוח משתמש בסביבות 20 אחוז מהאנרגיה המשמשת בגוף האדם.

גורמים המשפיעים על צריכת הקלוריות האידיאלית כוללים גיל, צפיפות עצם ויחס שריר-שומן.

לארוחה של 500 קלוריות המורכבת מפירות וירקות יש יותר יתרונות בריאותיים ותשמור על תחושת שובע לאורך זמן יותר מחטיף פופ של 500 קלוריות

קרא עוד על כמה קלוריות יש בתפוז כאן

צריכה מומלצת 

ההנחיות התזונתיות 2015-2020 לאמריקאים ממליצות על צריכת קלוריות שנעה בין 1,000 קלוריות ביום לתינוק בן שנתיים ועד 3,200 לזכר פעיל בגילאי 16 עד 18 שנים.

ככל שאנשים מתבגרים, קצב חילוף החומרים שלהם מאט.

זה מקטין את הצורך שלהם באנרגיה. מגיל 19 עד 25 שנים, הצריכה המומלצת לנשים היא 2,000 קלוריות ביום, אך לאחר 51 שנים, היא יורדת ל-1,600.

קרא עוד על כמה קלוריות יש בדף אורז כאן

שריפת קלוריות 

כדי שגוף האדם יישאר בחיים, הוא זקוק לאנרגיה.

בסביבות 20 אחוז מהאנרגיה שאנו לוקחים משמשים לחילוף חומרים במוח. רוב השאר משמש בחילוף החומרים הבסיסי, האנרגיה הדרושה לנו במצב מנוחה, לתפקודים כמו זרימת דם, עיכול ונשימה.

בסביבה קרה, אנו זקוקים ליותר אנרגיה כדי לשמור על טמפרטורת גוף קבועה, שכן חילוף החומרים שלנו גדל כדי לייצר יותר חום. בסביבה חמה, אנחנו צריכים פחות אנרגיה.

אנו זקוקים גם לאנרגיה מכנית לשרירי השלד שלנו, כדי לשמור על יציבה ולהסתובב.

נשימה תאית היא התהליך המטבולי שבו תאים מקבלים אנרגיה על ידי תגובת חמצן עם גלוקוז לייצור פחמן דו חמצני, מים ואנרגיה.

עד כמה אנרגיה מהנשימה הופכת לכוח פיזי – או מכני – תלויה בסוג המזון הנאכל, בסוג האנרגיה הפיזית, והאם משתמשים בשרירים בצורה אירובית או אנאירובית.

במילים אחרות, אנו זקוקים לקלוריות כדי לתדלק את תפקודי הגוף, כמו נשימה וחשיבה, כדי לשמור על היציבה שלנו ולהסתובב.

קרא עוד על כמה קלוריות יש בפיתה שווארמה כאן

טיפים

הנה כמה טיפים לשריפת אנרגיה וירידה במשקל בצורה יעילה יותר.

 1. אכלו ארוחת בוקר: ארוחת בוקר חלבון ושומנים בריאים יכולים לשמור אתכם שבעים לאורך זמן ולסייע במניעת חטיפים במהלך היום.
 2. אכלו ארוחות קבועות: זה יכול לעזור לכם לשרוף קלוריות בצורה יעילה יותר ועוזר למנוע חטיפים חסרי שכל.
 3. זכור את ה”חמש ביום” שלך: פירות וירקות יכולים להיות חטיף טעים והם יכולים להגדיל את הארוחות שלך. הם עשירים בחומרים מזינים וסיבים ודלים בקלוריות ושומן.
 4. אכלו קלוריות ששורפות איטיות: לפחמימות עשירות בסיבים, כמו קטניות, ושומנים בריאים, כמו אבוקדו, לוקח יותר זמן לשחרר אנרגיה, כך שלא תהיו רעבים כל כך מהר.
 5. פעילות גופנית: זה יכול לעזור לשרוף קלוריות עודפות, וזה יכול לגרום לך להרגיש טוב. הליכה יומית מהירה קלה לרוב האנשים לעשות ולא עולה כלום. אתגר את עצמך עם מד צעדים. עבור אנשים המשתמשים בכיסא גלגלים, ישנם תרגילים שיכולים להגביר את בריאות הלב וחוזק.
 6. שתו מים: זה בריא, אין בו קלוריות ויכול למלא אותך. הימנע מאלכוהול ומשקאות מוגזים שכן אלה יכולים בקלות לספק הרבה יותר מדי קלוריות. אם אתם חושקים במשקאות מתוקים, בחרו במיצי פירות לא ממותקים, או עדיף, רכשו מכונת מיץ.
 7. אכלו יותר סיבים: סיבים המצויים בפירות, ירקות ודגנים מלאים, יכולים לעזור לכם להרגיש שובע ולעודד עיכול בריא.
 8. בדוק את התווית: בחלק מהפריטים יש שומנים או סוכרים חבויים. “עשרה אחוז פחות שומן”, אולי בעצם לא אומר הרבה פחות שומן, וזה לא בהכרח אומר שאתה יכול לאכול יותר ממנו או שזה באמת בריא יותר. אם אתה סופר קלוריות, התווית תעזור לך לעקוב.
 9. השתמשו בצלחות קטנות יותר: מחקרים מצביעים על כך שגודל המנות גדל במהלך 3 העשורים האחרונים, וזה עשוי לתרום להשמנה. שימוש בצלחת קטנה יותר מעודד מנות קטנות יותר של מקור מהימן.
 10. האטו: אכלו לאט ותנוחו בין מנות או מנות נוספות, מכיוון שיכולות לקחת 20 עד 30 דקות עד שהגוף שלכם יבין שהוא מרגיש מלא.
 11. ערכו רשימת קניות: תכננו שבוע של ארוחות בריאות וחטיפים, רשמו את המרכיבים שאתם צריכים, וכשאתם הולכים לקניות, היצמדו לכך.
 12. קצת ממה שמתחשק לכם: איסור על מזון יכול להוביל לתשוקה ולבולמוס. פנקו את עצמכם מדי פעם עם פינוק אהוב, אבל בכמויות קטנות יותר.
 13. לישון מספיק: אובדן שינה משפיע על חילוף החומרים, והוא נקשר לעלייה במשקל.
 14. הימנעו מאכילה שעתיים לפני השינה: אכילה בתוך שעתיים מהשינה עלולה להפריע לאיכות השינה ולקדם עלייה במשקל.

קלוריות ליום

פעילויות

הנה כמה דוגמאות לפעילויות והקלוריות שהן יכולות לעזור לך לשרוף תוך 30 דקות. ההערכות הן עבור אדם השוקל 125 פאונד.

בחירת

 מזון 

שמירה על צריכת קלוריות בגבולות מסוימים לא תבטיח תזונה בריאה, שכן למזונות שונים יש השפעות שונות על הגוף.

לאחר צריכת פחמימות (פחמימות), רמות האינסולין יעלו משמעותית יותר בהשוואה לאכילת שומנים או חלבון. פחמימות מסוימות במיוחד נכנסות לזרם הדם בצורה של סוכר, או גלוקוז, הרבה יותר מהר מאחרות.

קמח מזוקק הוא פחמימה מהירה, בעוד שקטניות איטיות יותר. פחמימות בשחרור איטי טובות יותר לשליטה במשקל הגוף ולבריאות הכללית מאשר פחמימות מהירות.

ארוחה של 500 קלוריות של דגים או בשר, סלט וקצת שמן זית, ואחריה פירות, היא בריאה יותר ותמנע את הרעב למשך יותר זמן מחטיף של 500 קלוריות של פופקורן עם חמאה או טופי.


צרכים יום – יומיים 

כדי לחשב כמה קלוריות אתה צריך, אתה צריך לדעת את קצב חילוף החומרים הבסיסי שלך וגורם פעילות.

קצב חילוף חומרים בסיסי 

דרך שימושית אחת להערכת BMR היא Mifflin-St. משוואת ג’ור:

גברים: 10 x משקל (ק”ג) + 6.25 x גובה (ס”מ) – 5 x גיל (y) + 5

נשים: 10 x משקל (ק“ג) + 6.25 x גובה (ס”מ) – 5 x גיל (y) – 161

כדי לחשב את ה-BMR שלך באופן אוטומטי, היכנס לקישור הזה והזן את הפרטים שלך למחשבון.

קרא עוד על כמה קלוריות שורפים ביום כאן

גורם פעילות 

לאחר חישוב ה-BMR, הכפל את התוצאה עם מקדם פעילות:

אורח חיים בישיבה: אם אתה עושה מעט מאוד או לא עושה פעילות גופנית כלל, דרישת הקלוריות היומית שלך היא BMR x 1.2.

אורח חיים פעיל מעט: אם אתה עושה פעילות גופנית קלה בין פעם לשלוש פעמים בשבוע, הדרישה לקלוריות היומית שלך היא BMR x 1.375.

אורח חיים פעיל בינוני: אם אתה עושה פעילות גופנית מתונה שלוש עד חמש פעמים בשבוע, הדרישה לקלוריות היומית שלך היא BMR x 1.55.

אורח חיים פעיל: אם אתה עושה פעילות גופנית אינטנסיבית שש עד שבע פעמים בשבוע, דרישת הקלוריות היומית שלך היא BMR x 1.725.

אורח חיים פעיל מאוד: אם אתה עושה פעילות גופנית מאוד אינטנסיבית פעמיים ביום, עם אימונים כבדים במיוחד, דרישת הקלוריות היומית שלך היא BMR x 1.9.

זה ייתן מושג גס על צריכת הקלוריות היומית שאתה צריך כדי לשמור על משקל הגוף שלך היכן שהוא.

התוצאה עדיין לא מושלמת, שכן המשוואה לא לוקחת בחשבון את היחס בין שריר לשומן. אדם שרירי מאוד זקוק ליותר קלוריות, גם בזמן מנוחה.

קרא עוד על כמה קלוריות יש בטורטיה כאן

מיכאל
מיכאל

מיכאל הוא מאמן כושר אישי מנוסה שעבד עם עשרות לקוחות ועזר להם לשפר את הרגלי התזונה שלהם, להכנס לכושר ולרדת במשקל.

אולי יעניין אותך...
kosher food
אוכל כשר בחו”ל

לאנשים רבים, כשרות אינה רק עניין של דת, אלא אורח חיים. כשמדובר בנסיעות לחו”ל, עמידה בכללי הכשרות יכולה להפוך לאתגר משמעותי. רבים מוצאים עצמם מתמודדים

מלון פארק מים
מלונות שאפשר לאכול בהם בריא

בעולם המהיר של היום, חופשות מציעות הזדמנות פז להיטען ולהתחדש. בעוד שרבים מקשרים נסיעות לפינוק ורוגע, ישנה מגמה הולכת וגוברת של חופשות בריאות המעניקות עדיפות

כמה ויטמין D צריך ביום
כמה חלבון שיער צריך

שיער מורכב בעיקר מחלבון המכונה קרטין, המהווה כ-95% מהמבנה שלו. הקרטין מורכב מ-15-20 סוגים שונים של חומצות אמינו, שהן אבני הבניין של החלבון. חלבון זה

לחץ על אחת התוויות להגדלה
דילוג לתוכן