שירות לקוחות:
שליח עד הבית חינם בקנייה מעל 250 שקלים!

כמה קלוריות יש בכפית סוכר

כמה קלוריות יש בכפית סוכר זו שאלה שמתעוררת לעתים קרובות כאשר אנו חושבים על הערך התזונתי של הבחירות היומיומיות שלנו. סוכר, ממתיק נפוץ, מצוי במזונות ומשקאות שונים, והבנת תכולת הקלוריות שלו יכולה להיות חיונית לשמירה על תזונה מאוזנת. אז בואו נתעמק בספירת הקלוריות של הכפית הקטנטנה אך החזקה הזו.

הכרת תכולת הקלוריות של הסוכר מעצימה אותנו לקבל החלטות מושכלות לגבי צריכת התזונה שלנו. בין אם אנחנו מנסים לנהל את המשקל שלנו, לעקוב אחר צריכת הסוכר שלנו מסיבות בריאותיות, או פשוט להיות מודעים יותר להרגלי התזונה שלנו, הבנת ההשפעה הקלורית של אותה כפית סוכר תמימה לכאורה היא צעד חשוב. אז בואו לחקור עוד ולגלות עוד על תפקידו של סוכר בספירת הקלוריות היומית שלנו. בואו לגלות כמה קלוריות יש בכפית סוכר.

טיפים להמרה 

כדי לעזור לפענח סוכר בתוויות תזונתיות, התחל בלימוד להמיר גרמים לקלוריות. גרם אחד של סוכר מכיל כ-4 קלוריות. כדי לדמיין כמה זה יכול להיות, חשבו במונחים של מידות מטבח נפוצות: כפיות וכפות [1]. כפית אחת של סוכר שווה ל-4 גרם וכ-16 קלוריות.

הנה המתמטיקה: 4 גרם סוכר/כפית X 4 קלוריות/גרם = 16 קלוריות לכל כפית סוכר.

מכיוון שיש 3 כפיות ב-1 כף, זה אומר ש-1 כף סוכר שווה ערך ל-12 גרם סוכר ובסך הכל כ-50 קלוריות.

קרא עוד על כמה קלוריות יש בסלט כאן

סוכרקלוריות בתוספת סוכר

מה לגבי סוגי סוכר אחרים? האם לכל אחד יש את אותו מספר קלוריות לכף? באופן כללי, כן. סוכר שמעורבבים במזונות מעובדים כדי לשפר את הטעם או המרקם שלהם נקרא “תוספת סוכר”. ברשימות המרכיבים, הוא עשוי להופיע תחת שמות כמו דקסטרוז, סירופ תירס עתיר פרוקטוז, מלטוז או מיץ קנים אידוי.

לפי ה-USDA, כף אחת של סירופ תירס עתיר פרוקטוז מכילה 14.5 גרם סוכר ו-53 קלוריות. בהשוואה לממתיקים טבעיים, המספרים דומים. בכף אחת של נקטר אגבה יש כ-14 גרם סוכר וכ-60 קלוריות, ובכף אחת של סירופ מייפל טהור יש 12 גרם סוכר ו-52 קלוריות.

קרא עוד על כמה קלוריות יש ברול סושי כאן

הגדרת גבולות לסוכר 

איגוד הלב האמריקני ממליץ לנשים להגביל את צריכת הסוכר המוסף שלהן לכ-100 קלוריות ביום, שהם 2 כפות סוכר. לגברים, הגבול המומלץ הוא 150 קלוריות ליום, או 3 כפות. עם זאת, ה-AHA טוען שרוב האמריקאים מקבלים כ-20 כפיות של תוספת סוכר ביום, שהם כמעט 7 כפות וכ-320 קלוריות.

כעת, כשאתה יודע לחשב כמה קלוריות אתה מקבל מדי יום מסוכר, אתה יכול להשתמש במידע שאתה מוצא על תוויות התזונה כדי לעזור בבחירת מזונות דלי סוכר ולהתקדם לקראת ביצוע שינויים בריאים בתזונה שלך.

קרא עוד על כמה קלוריות יש בהמבורגר 220 גרם כאן

מיכאל
מיכאל

מיכאל הוא מאמן כושר אישי מנוסה שעבד עם עשרות לקוחות ועזר להם לשפר את הרגלי התזונה שלהם, להכנס לכושר ולרדת במשקל.

אולי יעניין אותך...
האם גמגום זה תורשתי
 טיפול בגמגום

גמגום הוא הפרעת דיבור המתאפיינת בחזרות על צלילים, הברות או מילים, מתיחת צלילים והפסקות בתהליך הדיבור. אנשים הסובלים מגמגום יודעים מה הם רוצים לומר אך

האם פוקר יכול להיות בריא?

כשחושבים על פעילויות בריאות, כנראה שפוקר לא נמצא בראש הרשימה. זה ידוע יותר בחדרים מעושנים או בבוהק העז של אורות הקזינו מאשר ביתרונות הבריאותיים שלו.

איך לעצור התקף שיעול
שיעול נבחני

שיעול נובח יכול להדאיג ההורים לשמוע, במיוחד כאשר הוא נובע מהקטנים שלהם. הצליל הייחודי דומה לרוב לנביחה של כלב ים, ולמרות שהוא אופייני למדי, הבנת

לחץ על אחת התוויות להגדלה
דילוג לתוכן