שירות לקוחות:
שליח עד הבית חינם בקנייה מעל 250 שקלים!

כמה קלוריות יש בחסה

חקירת התכולה הקלורית של חסה הפכה לשאלה חשובה במרדף אחר בחירות תזונתיות בריאות יותר ומאמצים לניהול משקל. בשימוש תדיר בסלטים ובכריכים, המרקם הפריך והטעם המרענן של החסה הפכו אותה לנוכחות בכל מקום בחוויות הקולינריות שלנו. כתוצאה מכך, אפשר לתהות: כמה קלוריות יש בחסה? בחקירה זו, נעמיק בפרטים המורכבים של ההרכב התזונתי של החסה כדי לשפוך אור על ערכה הקלורי.

לשאלת התכולה הקלורית של החסה יש משמעות עמוקה עבור אנשים המצפוניים במעקב אחר צריכת האנרגיה היומית שלהם. עם תכולת המים הגבוהה הבולטת שלה וצפיפות האנרגיה הנמוכה שלה, חסה מופיעה כאופציה חיובית עבור אנשים מודעים למשקל.

אז, כמה קלוריות יש בחסה? בואו להעמיק בנושא זה ולחשוף את הפרופיל התזונתי של הירק הרב-תכליתי והמזין הזה.

סה”כ קלוריות

לכל סוגי החסה יש בערך אותו מספר קלוריות. בין אם אתם מעדיפים עלה אדום, עלה ירוק, אייסברג, חסה רומנה או חסה ביבב, תקבלו מספר דומה של קלוריות. מנה של 3 אונקיות מכל אחד מסוגי החסה הללו, המסתכמת ב-85 גרם במשקל, מספקת בין 10 ל-15 קלוריות בסך הכל.

קרא עוד על כמה קלוריות בסופגניה כאן

קלוריות חסהקלוריות מפחמימות

מבין המקרו-נוטריינטים, פחמימות [1] תורמות את המספר הגדול ביותר של קלוריות בחסה. כל מנת חסה של 3 אונקיות מכילה בערך 1.1 עד 2 גרם פחמימות, כאשר כל גרם מכיל 4 קלוריות. זה שווה ל-4.4 עד כ-8 קלוריות מפחמימות במצע החסה שלך. בין 45 אחוז ל-65 אחוז מהקלוריות שלך צריכות להגיע מפחמימות, מציין הפרסום “הנחיות דיאטיות לאמריקנים, 2010”. שמירה על דיאטה של 2,000 קלוריות, למשל, פירושה שתזדקק ל-900 עד 1,300 קלוריות מפחמימות. עם זאת, לא תתקרב להמלצה הזו מהחסה. מנת ה-3 אונקיות שלך מכילה פחות מאחוז אחד מכמות הפחמימות היומית שלך עבור דיאטה של 2,000 קלוריות.

חלבון וקלוריות

תקבלו כמות קטנה של חלבון מחסה, המהווה חלק מתכולת הקלוריות. מנה אחת של 3 אונקיות מכילה 0.76 עד 1.16 גרם חלבון. בכל חלבון יש 4 קלוריות בגרם, כלומר מנת החסה שלך נותנת לך 3 עד 4.6 קלוריות מחלבון. באופן אידיאלי, חלבון צריך להוות 10 אחוז עד 35 אחוז מצריכת הקלוריות שלך, או 200 עד 700 קלוריות מחלבון. צריכת 3 אונקיות של חסה תופסת פחות מ-2 אחוזים מדרישת החלבון היומית שלך עבור דיאטה של 2,000 קלוריות

קרא עוד על כמה קלוריות יש ב 4 כפות קוואקר כאן

פרטי קלוריות שומן

למרות שאינה תורמת עיקרית לקלוריות, לחסה האהובה עליך יש כמות של שומן. תקבל בין 0.12 ל-0.26 גרם שומן ממנת החסה שלך בגודל 3 אונקיות. מכיוון שבשומן יש 9 קלוריות לגרם, זה מסתכם רק ב-1 עד 2.3 קלוריות משומן. עם זאת, זה הרבה פחות מאחוז אחד מהמלצת השומן שלך ליום. אתה אמור לקבל 20 אחוז עד 35 אחוז מהקלוריות שלך משומן. בהתבסס על 2,000 קלוריות, זה 400 עד 700 קלוריות משומן.

קרא עוד על כמה קלוריות בתפוח כאן

מיכאל
מיכאל

מיכאל הוא מאמן כושר אישי מנוסה שעבד עם עשרות לקוחות ועזר להם לשפר את הרגלי התזונה שלהם, להכנס לכושר ולרדת במשקל.

אולי יעניין אותך...
האם פוקר יכול להיות בריא?

כשחושבים על פעילויות בריאות, כנראה שפוקר לא נמצא בראש הרשימה. זה ידוע יותר בחדרים מעושנים או בבוהק העז של אורות הקזינו מאשר ביתרונות הבריאותיים שלו.

איך לעצור התקף שיעול
שיעול נבחני

שיעול נובח יכול להדאיג ההורים לשמוע, במיוחד כאשר הוא נובע מהקטנים שלהם. הצליל הייחודי דומה לרוב לנביחה של כלב ים, ולמרות שהוא אופייני למדי, הבנת

חומצה פולית למבוגרים
חומצה פולית למבוגרים

חומצה פולית, המוחלפת לעתים קרובות עם המקבילה הטבעית שלה “פולאט”, היא צורה סינתטית של ויטמין B9. חיוני לגוף האדם אך אינו מיוצר באופן טבעי, ויטמין

לחץ על אחת התוויות להגדלה
× שלום, איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן