שירות לקוחות:
שליח עד הבית חינם בקנייה מעל 250 שקלים!

כמה קלוריות יש בחלב

כמה קלוריות יש בחלב? שאלה זו מתעוררת לעתים קרובות כאשר אנשים מודעים לצריכת הקלוריות והבחירות התזונתיות שלהם. חלב, משקה עיקרי עבור רבים, תופס מקום משמעותי בתזונה היומיומית שלנו. אבל האם אי פעם תהיתם על תכולת הקלוריות המדויקת בחלב? במאמר זה נחקור את הרכב הקלוריות של החלב ונשפוך אור על ערכו התזונתי.

חלב מלא, הידוע במרקם הקרמי ובטעמו העשיר, מכיל כמות קלוריות גבוהה יותר בהשוואה לחלב דל שומן בעל תכולת שומן נמוכה יותר. עם זאת, שני סוגי החלב מציעים חומרים מזינים חיוניים כמו חלבון, סידן וויטמינים.

הבנת תכולת הקלוריות של החלב חיונית למי ששומר על משקלם או מנסה לשמור על תזונה מאוזנת. אז, בין אם אתה חובב כושר, אדם מודע לבריאות, או פשוט סקרן לגבי הערך התזונתי של חלב, הצטרף אלינו כשאנחנו מתעמקים בשאלה: כמה קלוריות יש בחלב?

מהם הזנים השונים של חלב פרה?

ישנם ארבעה זנים עיקריים של חלב פרה:

 • שלם (מלא שומן)
 • רזה (ללא שומן או ללא שומן)
 • 1%
 • 2%

קלוריות בחלבאחוז שומן החלב הרשום על קרטון החלב מציין את כמות השומן בחלב לפי משקל [1]. תכולת הקלוריות בחלב תלויה באחוזי השומן ובסוגו. חלב מלא מכיל בדרך כלל בסביבות 150-160 קלוריות לכוס (240 מ”ל), בעוד חלב רזה או נטול שומן מכיל בסביבות 80-90 קלוריות לכוס. חלב מופחת שומן נופל איפשהו באמצע, עם בערך 120-130 קלוריות לכוס.

קרא עוד על כמה קלוריות יש בקפה כאן

פירוק החומרים התזונתיים של חלב

חלב עשיר בחומרים מזינים החיוניים לבריאות העצם – במיוחד כדי לעזור לבנות ולשמור על עצמות חזקות. אלו כוללים:

 • סִידָן
 • חֶלְבּוֹן
 • ויטמין די
 • אֶשׁלָגָן
 • זַרחָן

חלב מכיל גם מספר חומרים מזינים חשובים אחרים, כולל:

 • ריבופלבין/ויטמין B2, הממלא תפקיד מרכזי בייצור אנרגיה וצמיחת הגוף
 • ויטמין A, המסייע בקידום ראייה טובה ומערכת חיסונית בריאה
 • ויטמין B12, הדרוש לשמירה על בריאות תאי הדם והעצבים

ייתכן שתרצה גם לעיין במדריך שלנו על כמה קלוריות יש בפרוסת לחם לבן כאן.

מה לגבי חלב צמחי?

חלב צמחי הוא חלופה טובה אם אינך יכול לאכול חלב או בוחר להימנע ממנו. באופן כללי, הם מספקים מספר דומה של קלוריות כמו חלב חלב מופחת שומן. אבל, למעט חלב סויה, תכולת החלבון נמוכה בהרבה בחלב צמחי. כמה מהסוגים הפופולריים ביותר של חלב צמחי הם סויה, שיבולת שועל ושקדים.

איזה חלב הכי נמוך בקלוריות?

שומן מספק יותר קלוריות לגרם מאשר שאר המקרו-נוטריינטים. בגלל בחלב מלא יש הכי הרבה שומן, יש בו גם הכי הרבה קלוריות. מהצד השני, חלב רזה הוא הנמוך ביותר בקלוריות מכיוון שכל השומן הוסר. 

קרא עוד על כמה קלוריות יש בטחינה כאן

מיכאל
מיכאל

מיכאל הוא מאמן כושר אישי מנוסה שעבד עם עשרות לקוחות ועזר להם לשפר את הרגלי התזונה שלהם, להכנס לכושר ולרדת במשקל.

אולי יעניין אותך...
האם גמגום זה תורשתי
 טיפול בגמגום

גמגום הוא הפרעת דיבור המתאפיינת בחזרות על צלילים, הברות או מילים, מתיחת צלילים והפסקות בתהליך הדיבור. אנשים הסובלים מגמגום יודעים מה הם רוצים לומר אך

האם פוקר יכול להיות בריא?

כשחושבים על פעילויות בריאות, כנראה שפוקר לא נמצא בראש הרשימה. זה ידוע יותר בחדרים מעושנים או בבוהק העז של אורות הקזינו מאשר ביתרונות הבריאותיים שלו.

איך לעצור התקף שיעול
שיעול נבחני

שיעול נובח יכול להדאיג ההורים לשמוע, במיוחד כאשר הוא נובע מהקטנים שלהם. הצליל הייחודי דומה לרוב לנביחה של כלב ים, ולמרות שהוא אופייני למדי, הבנת

לחץ על אחת התוויות להגדלה
דילוג לתוכן