שירות לקוחות:
שליח עד הבית חינם בקנייה מעל 250 שקלים!

כמה קלוריות יש בבירה

משקה אהוב על רבים ברחבי העולם, בירה נהנית לעתים קרובות כלאחר יד או במסגרות חברתיות. ובכל זאת, השאלה, כמה קלוריות יש בבירה היא שאילתה נפוצה עבור אלה שמודעים לצריכת התזונה שלהם.

התוכן הקלורי של הבירה משתנה בהתאם לסוג ולמותג שלה. בממוצע, מנה רגילה של 12 אונקיות של בירה רגילה מכילה כ-150 קלוריות, בעוד שאותה מנה של בירה קלה מכילה כ-100 קלוריות. זה הופך את התשובה לשאלה, כמה קלוריות יש בבירה תלוי בבחירת המשקה של האדם.

מדוע בירה עשירה בקלוריות?

הקלוריות בבירה מגיעות בעצם משני מקורות: אלכוהול ופחמימות. לפי איגוד הבירה הביתי, כ-60% מהקלוריות של הבירה מגיעות מאלכוהול והשאר מפחמימות.

קרא גם את המדריך שלנו על כמה קלוריות יש בנס קפה כאן

בירה מיוצרת על ידי תסיסה של דגנים (שעורה מותכת לרוב), תהליך שמייצר אלכוהול. אלכוהול הוא מאוד קלורי. גרם אלכוהול מכיל שבע קלוריות כמעט כמו גרם שומן טהור. שאר הקלוריות בבירה מגיעות משאריות פחמימות שלא עברו תסיסה מלאה במהלך תהליך הבישול. 

סוגי בירה שונים מכילים כמויות שונות של פחמימו[1]. לאגר, למשל, נוטים להיות נמוכים יותר בפחמימות מאשר ב-ales, אשר בתורו הם בעלי פחות פחמימות מאשר בסטאוטים. זה גם בעיקר המקרה שלאגרים מכילים פחות קלוריות מאשר סוגי בירה אחרים. כלל זה אינו קשה ומהיר למרות שחלק מהלאגרים עשויים להכיל קלוריות רבות כמו בירה כהה.

האם בירה משמימה?

אמנם בירה מכילה מספר גבוה יחסית של קלוריות, אבל היא כשלעצמה אינה משמינה. ליטר בירה מדי פעם לא יגרום לך לעודף משקל.

עם זאת, כפי שצוין לעיל, אתה צפוי לעלות במשקל אם אתה צורך באופן קבוע יותר קלוריות ממה שאתה צריך. לכן, אם אתה שותה שלושה ליטרים של בירה כוח רגילה בערב, אתה יכול בקלות להעלות 600 קלוריות. אם אתה עושה את אותו הדבר כמה לילות בשבוע, ללא פעילות גופנית סדירה, אתה יכול לראות איך זה באמת די קל להתחיל לעלות במשקל. 

כמה קלוריות יש בחצי ליטר בירה?

בממוצע, ליטר טיפוסי של בירה מכיל בסביבות 215 קלוריות. כמות הקלוריות המדויקת משתנה בין מותגים וסגנונות, אך בין 10 הבירות הפופולריות ביותר בבריטניה, גילינו שהיא נעה בין 188 ל-257 קלוריות לכל ליטר.

יש מתאם ברור בין חוזקה של בירה לתכולת הקלוריות שלה, כפי שמודגם להלן:

  • לאגר חזק: 235 קק”ל לחצי ליטר
  • סיידר יבש: 225 קק”ל לכל ליטר
  • לאגר בעוצמה בינונית: 200 לחצי ליטר
  • לאגר בירה קטן: 125 ליטר

חצי ליטר של לאגר בעוצמה בינונית (בסביבות 4.5% ABV) מכיל בדרך כלל 200 קלוריות, בעוד שלגרים חזקים יותר מכילים בדרך כלל כ-235 קלוריות בכוס ליטר.

איך לחשב קלוריות של בירה?

אם אתה רוצה לקבל מידע מדעי לגבי חישוב מספר הקלוריות בחצי ליטר הבירה הבא שלך, הנוסחה הבאה יכולה לעזור.

קלוריות במשקה אלכוהולי = (ABV% x 2.5) x fl oz

כמה קלוריות יש בבירהכדי לעשות את החישוב הזה, תצטרכו לדעת את אחוז האלכוהול בבירה (הידוע כ-ABV או אלכוהול בנפח), שתמיד צריך להיות מסומן על בקבוקים ופחיות, כמו גם את אטבי המשאבה שאתם רואים בפאבים. תצטרך גם לדעת את הנפח שאתה שותה באונקיות נוזליות (fl oz). לעיון, יש 20 אונקיות נוזליות בחצי ליטר.

אם הזמנתם חצי ליטר בירה בפאב ב-4% ABV, תחילה עליכם להכפיל 4 ב-2.5 כדי לקבל 10. לאחר מכן, תכפילו 10 ב-20 כדי להבין שחצי ליטר הבירה שלכם מכיל 200 קלוריות.

איך להפחית את כמות הקלוריות של בירה?

אם אתה מודע לעלייה במשקל או רוצה אורח חיים מאוזן יותר, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות:

שתו בירות עם אלכוהול נמוך:

בחירת בירה עם ABV נמוך יותר היא אפשרות טובה. עם פחות אלכוהול בכל כוס, בקבוק או פחית, אתה צורך פחות קלוריות. אז אתה עדיין יכול ליהנות מכמה משקאות מבלי לדאוג כל כך מההשפעה על המשקל שלך.

נסו להימנע מסיבובים:

אם אתה שותה סיבובים עם חברים או עמיתים, אתה יכול בקלות לצרוך יותר קלוריות ממה שהיית רוצה. נסו לבקש משקה לא אלכוהולי כל סיבוב אחר, או פשוט בחרו לקנות משקאות משלכם וליהנות מהם בקצב שלכם.

שתו פחות באופן קבוע:

אתה יכול, כמובן, להימנע מקלוריות בבירה פשוט על ידי שתייה בתדירות נמוכה יותר.

אולי תרצה לקרוא את המדריך שלנו על כמה קלוריות יש בכף שמן זית כאן.

מיכאל
מיכאל

מיכאל הוא מאמן כושר אישי מנוסה שעבד עם עשרות לקוחות ועזר להם לשפר את הרגלי התזונה שלהם, להכנס לכושר ולרדת במשקל.

אולי יעניין אותך...
האם פוקר יכול להיות בריא?

כשחושבים על פעילויות בריאות, כנראה שפוקר לא נמצא בראש הרשימה. זה ידוע יותר בחדרים מעושנים או בבוהק העז של אורות הקזינו מאשר ביתרונות הבריאותיים שלו.

איך לעצור התקף שיעול
שיעול נבחני

שיעול נובח יכול להדאיג ההורים לשמוע, במיוחד כאשר הוא נובע מהקטנים שלהם. הצליל הייחודי דומה לרוב לנביחה של כלב ים, ולמרות שהוא אופייני למדי, הבנת

חומצה פולית למבוגרים
חומצה פולית למבוגרים

חומצה פולית, המוחלפת לעתים קרובות עם המקבילה הטבעית שלה “פולאט”, היא צורה סינתטית של ויטמין B9. חיוני לגוף האדם אך אינו מיוצר באופן טבעי, ויטמין

לחץ על אחת התוויות להגדלה
× שלום, איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן