שירות לקוחות:
שליח עד הבית חינם בקנייה מעל 250 שקלים!

כמה קלוריות זה קילו

כמה קלוריות זה קילו שאלה זו הפתיעה אנשים רבים בחיפוש אחר ניהול משקל ואורח חיים בריא. הבנת הקשר בין קלוריות ומשקל חיונית לכל מי שמחפש להשיל את הקילוגרמים העודפים או לשמור על תזונה מאוזנת.

עם זאת, חשוב לציין שירידה במשקל אינה נקבעת רק על ידי קלוריות בלבד. גורמים כמו חילוף חומרים, הרכב הגוף והבדלים אינדיבידואליים ממלאים תפקידים משמעותיים. זה חיוני לאמץ גישה הוליסטית הכוללת תזונה בריאה, פעילות גופנית סדירה ובחירות כלליות באורח החיים.

לסיכום, השאלה כמה קלוריות זה קילו בעל משמעות רבה עבור אלה השואפים להשיג את המטרות הקשורות למשקל שלהם. על ידי הבנת משוואת מאזן האנרגיה וביצוע בחירות מושכלות, אנשים יכולים לעבוד לקראת אורח חיים בריא ומאוזן יותר. בואו לחקור עוד.

צריכת קלוריות אופיינית לכל קילוגרם 

צרכי הקלוריות לקילוגרם משתנים לפי רמת הפעילות, כאשר אנשים זקוקים בדרך כלל בין 12 ל-15 קלוריות לקילוגרם אם הם בישיבה, 14 עד 17 קלוריות לקילוגרם אם הם פעילים בינוני, ו-16 עד 18 קלוריות לקילוגרם אם הם פעילים. פעיל מאוד. נשים נמצאות בקצה התחתון של הטווח הזה, וגברים בקצה הגבוה יותר.

זה מתורגם לאנשים שצריכים איפשהו בין 26.4 ל-39.6 קלוריות לקילוגרם כדי לשמור על משקלם, בהתאם למין ולרמת הפעילות. בטח שמעתם ששריפת 3,500 קלוריות שווה 1 קילו של ירידה במשקל. כדי להוריד 1 קילוגרם ממשקל הגוף, תצטרך ליצור גירעון של כ-7,700 קלוריות.

קרא עוד על כמה קלוריות יש בפרוסת לחם כאן

חישוב RMR להערכת קלוריות 

לאומדן אישי יותר של צרכי הקלוריות שלך לקילוגרם, אתה יכול לחשב את קצב חילוף החומרים במנוחה שלך, או RMR, ולהכפיל אותו בגורם הפעילות המתאים.

עבור גברים, RMR שווה ל-88.362 + (4.799 x הגובה שלך בסנטימטרים) + (13.397 x המשקל שלך בקילוגרמים) – (5.677 x הגיל שלך).

עבור נשים, זה 447.593 + (3.098 x הגובה שלך בסנטימטרים) + (9.247 x המשקל שלך בקילוגרמים) – (4.33 x הגיל שלך).

לאחר מכן, הכפל את המספר הזה בגורם פעילות. זה 1.2 לאנשים בישיבה, 1.375 לאנשים המשתתפים בפעילות קלה ו-1.55 לפעילים בינונית. אנשים פעילים מאוד צריכים להכפיל את ה-RMR שלהם ב-1.75, ומי שיש להם עבודה פיזית וגם פעילים מאוד צריכים להשתמש ב-1.9.

אתה יכול לחלק את התוצאה במשקל שלך בקילוגרמים כדי לקבל את מספר הקלוריות לק”ג שאתה צריך לצרוך כדי לשמור על המשקל הנוכחי שלך.

ייתכן שתרצה גם לעיין במדריך שלנו על כמה קלוריות יש באבוקדו כאן.

קלוריה לקגהשפעת פעילות גופנית על קלוריות 

פעילות אירובית שורפת כמות משמעותית של קלוריות, ומגדילה את צרכי הקלוריות. לדוגמה, גבר בין הגילאים 30 ע

ד 59 השוקל 75 ק”ג יזדקק לכ-34 קלוריות לק”ג אם הוא לא היה פעיל במיוחד, כ-40 קלוריות לק”ג אם היה פעיל וכ-47 קלוריות לק”ג אם הוא היה פעיל. פעיל מאוד.

ככל שהפעילות הגופנית אינטנסיבית יותר, כך תשרוף יותר קלוריות בדקה וצרכי הקלוריות שלך גדול יותר

. ריצה בקצב של 10 דקות מייל שורפת כ-0.28 קלוריות לדקה לק”ג, בעוד שהליכה בקצב של 15 דקות מייל שורפת רק כ-0.08 קלוריות לדקה לק”ג. כוון ל-30 עד 60 דקות של פעילות אירובית  אינטנסיבית [1] במידה רבה ברוב ימות השבוע. 

למרות שתרגול כוח לא שורף הרבה קלוריות, הוא יכול להגביר את הצרכים הקלוריים שלך מכיוון שהוא עוזר בבניית שרירים, מה שמגביר את חילוף החומרים שלך. נסו להתאים לפחות שני אימוני כוח בשבוע.

שיקולי הרכב הגוף 

ככל שאתה כבד יותר, אתה נוטה להזדקק לפחות קלוריות לקילוגרם כדי לשמור על המשקל שלך, אפילו באותה רמת פעילות. הסיבה לכך היא שאנשים כבדים יותר נוטים לקבל יותר שומן בגוף, ודרושות פחות קלוריות כדי לשמור על שומן מאשר שריר.

גבר בן 30 ששוקל 50 ק”ג ואינו פעיל במיוחד צריך כ-42 קלוריות לק”ג, אבל גבר דומה השוקל 90 ק”ג יזדקק רק לכ-31 קלוריות לק”ג.

מכיוון שהדרכים השונות להעריך את צרכי הקלוריות שלך אינן לוקחות בחשבון אם המשק

ל מגיע משומן או שריר, הן עשויות לזלזל בצרכי הקלוריות של אנשים שיש להם יותר שרירים מהממוצע, כגון בוני גוף או ספורטאים עילית.

השפעת ההזדקנות על קלוריות

אנשים נוטים להשמין ככל שהם מתבגרים, לפחות בחלקו עקב האטה בחילוף החומרים שלהם. המשמעות היא שככל שאתה מתבגר, תצטרך פחות קלוריות לק”ג כדי לשמור על המשקל שלך. המשך אכילת אותו מספר קלוריות יוביל לעלייה במשקל. כל 10 שנים, תצטרך לאכול בערך 150 פחות קלוריות ליום כדי להימנע מהעלייה הפוטנציאלית הזו במשקל, על פי המועצה האמריקאית לפעילות גופנית.

השתתפות באימוני כוח לבניית שריר עשויה לסייע בהגבלת ירידות אלו, אשר עשויות לנבוע לפחות בחלקן מירידות במסת השריר ועלייה במסת השומן. שריר לוקח יותר קלוריות כדי לשמור על שומן.

קרא עוד על כמה קלוריות יש בתפוח אדמה כאן

מיכאל
מיכאל

מיכאל הוא מאמן כושר אישי מנוסה שעבד עם עשרות לקוחות ועזר להם לשפר את הרגלי התזונה שלהם, להכנס לכושר ולרדת במשקל.

אולי יעניין אותך...
kosher food
אוכל כשר בחו”ל

לאנשים רבים, כשרות אינה רק עניין של דת, אלא אורח חיים. כשמדובר בנסיעות לחו”ל, עמידה בכללי הכשרות יכולה להפוך לאתגר משמעותי. רבים מוצאים עצמם מתמודדים

מלון פארק מים
מלונות שאפשר לאכול בהם בריא

בעולם המהיר של היום, חופשות מציעות הזדמנות פז להיטען ולהתחדש. בעוד שרבים מקשרים נסיעות לפינוק ורוגע, ישנה מגמה הולכת וגוברת של חופשות בריאות המעניקות עדיפות

כמה ויטמין D צריך ביום
כמה חלבון שיער צריך

שיער מורכב בעיקר מחלבון המכונה קרטין, המהווה כ-95% מהמבנה שלו. הקרטין מורכב מ-15-20 סוגים שונים של חומצות אמינו, שהן אבני הבניין של החלבון. חלבון זה

לחץ על אחת התוויות להגדלה
דילוג לתוכן