שירות לקוחות:
שליח עד הבית חינם בקנייה מעל 250 שקלים!

השתלות שיער לגברים

נשירת שיער, במיוחד התקרחות גברית, משפיעה על רוב הגברים הבוגרים בדרגות שונות. זו דאגה שמשפיעה לא רק על המראה של האדם אלא גם על ההערכה העצמית שלו. בין שיטות שונות לשיקום שיער, השתלות שיער הוכחו כפתרון יעיל.

הבנת השתלות שיער לגברים

ניתוח השתלת שיער הוא הליך רפואי מוכח המבוצע כדי להילחם בנשירת שיער. זה כרוך בהעברת זקיקי שיער מאזור עם שיער שופע, לרוב מהגב או צידי הראש, לאזור עם שיער דק או ללא שיער. הטכניקות והשיטות בהן נעשה שימוש בניתוחים אלו התקדמו משמעותית מאז שנות ה-50, כאשר השתלות אלו החלו לראשונה בארה”ב.

קרא גם את המדריך שלנו על התקרחות אצל נשים כאן

הנהלים

השתלת שיער לגברים כרוכה בדרך כלל באחת משתי שיטות: ניתוח פוליקולרי יחידות רצועות (FUSS) או הוצאת יחידת זקיקים (FUE).

פרופרסיה (2)ב-FUSS, המנתח מסיר רצועת עור בגודל 6-10 אינץ’ מהחלק האחורי של ראשך. רצועה זו מחולקת לאחר מכן לשתלים זעירים, שכל אחד מכיל כמה שערות. השתלים הללו מושתלים אסטרטגית באזור המקריח.

FUE, לעומת זאת, כרוכה בצוות המנתח לגלח את החלק האחורי של הקרקפת, ולהסיר זקיקי שיער בזה אחר זה. הזקיקים שחולצו אלה מושתלים לאחר מכן לאזורים המדללים, ומשאירים את אזור התורם להחלים עם נקודות קטנות המוסתרות על ידי שיער קיים.

יישום בהתקרחות גברית

התקרחות גברית היא מצב שכיח, הנובע בדרך כלל מ נטייה גנטית לזקיקי שיער רגישים להורמונים. דפוסי נשירת השיער משתנים מאדם אחד למשנהו, אך בדרך כלל כוללים את קו השיער הקדמי ואת החלק העליון של הראש. החדשות הטובות הן שהשתלת שיער לגברים יכולה לשמש פתרון קבוע. זקיקי השיער מהצדדים והחלק האחורי של הראש, שבדרך כלל אינם מושפעים מהתקרחות גברית, יכולים לשמש כשתלים תורם קבוע לשיקום שיער.

ציפיות לאחר הניתוח

להשתלות שיער לגברים יש תהליך החלמה פשוט למדי. לאחר הניתוח, המטופלים עלולים לחוות נפיחות בינונית בקרקפת ולעיתים חבלות זמניות בפנים העליונות. זה בדרך כלל מתפוגג תוך שבוע. לאחר מכן, הזקיקים המושתלים עוברים תקופה רדומה של כ-3-4 חודשים לפני שהם מתחילים להתאושש מהטראומה של ההשתלה. בהדרגה, על פני תקופה של 6-12 חודשים, השיער שהושתל זה עתה מתחיל לצמוח ולמלא את האזורים הקירחים של הקרקפת.

השתלות שיער והליכים אחרים

במקרים מסוימים, ניתוח השתלת שיער לגברים משולב עם הליכים אחרים, כגון הפחתת הקרקפת או סיבוב, כדי להפחית את כמות ההשתלה הדרושה או כדי לייצר ראש שיער בעל מראה טבעי יותר. רמה זו של התאמה אישית מבטיחה שכל מטופל משיג את התוצאה הטבעית ביותר האפשרית.

מחשבות אחרונות

השתלות שיער לגברים התגלו כפתרון אמין עבור אלו המתמודדים עם נשירת שיער. בין אם באמצעות FUSS או FUE, ניתוחים אלו מציעים תקווה לצמיחת שיער משוחזרת, ובתמורה, ביטחון עצמי מחודש. זה מסע של טרנספורמציה, מרגע השתלת הזקיק הראשון ועד ליום שבו נראית התוצאה הסופית – ראש מלא בשיער טבעי וצומח.

אולי תרצה לקרוא על גרעיני דלעת לשיער כאן.

מיכאל
מיכאל

מיכאל הוא מאמן כושר אישי מנוסה שעבד עם עשרות לקוחות ועזר להם לשפר את הרגלי התזונה שלהם, להכנס לכושר ולרדת במשקל.

אולי יעניין אותך...
kosher food
אוכל כשר בחו”ל

לאנשים רבים, כשרות אינה רק עניין של דת, אלא אורח חיים. כשמדובר בנסיעות לחו”ל, עמידה בכללי הכשרות יכולה להפוך לאתגר משמעותי. רבים מוצאים עצמם מתמודדים

מלון פארק מים
מלונות שאפשר לאכול בהם בריא

בעולם המהיר של היום, חופשות מציעות הזדמנות פז להיטען ולהתחדש. בעוד שרבים מקשרים נסיעות לפינוק ורוגע, ישנה מגמה הולכת וגוברת של חופשות בריאות המעניקות עדיפות

כמה ויטמין D צריך ביום
כמה חלבון שיער צריך

שיער מורכב בעיקר מחלבון המכונה קרטין, המהווה כ-95% מהמבנה שלו. הקרטין מורכב מ-15-20 סוגים שונים של חומצות אמינו, שהן אבני הבניין של החלבון. חלבון זה

לחץ על אחת התוויות להגדלה
דילוג לתוכן